Skip to footer
Päevatoimetaja:
Emily Lieberg
+372 730 0138
Saada vihje

Endisest Club Illusionist Maxima toidukauplust ei saa

Praeguseks on uhke maja tühjalt seisnud ligi kaks aastat.

Tudengite seas armastatud klubi Illusion, mis oli tuntuks saanud just ülikooli rebasepidude võõrustamisega, sulges uksed juba ülemöödunud aasta märtsis. Põhjuseks olid kehtestatud piirangud ja vaat et olematu ööelu. Nüüd, ligi kaks aastat hiljem on hoone endiselt müügis ja loodetud pääsetee tuntud jaeketi investeeringu kaudu kukkus kokku.

Viimasel ajal klubina tuntud endine kinomaja ehitati 1956. aastal ja renoveeriti aastal 2005. Ööklubi tegutses Raatuse tänava hoones 14 aastat. Kahekorruselise maja eest küsitakse portaalis Kinnisvara24 ­ 1,2 miljonit eurot, kuid ära ei öelda ka võimalikest rentnikest.

Ka esialgu pärast sulgemist oli omaniku Gunnar Miti plaan kasutada hoonet rendipinnana, eelmise aasta mais pakuti maja kasutusse andmist 9000 euro eest kuus. Kogupinda on hoonel ligi 900 ruutmeetrit ja sisse on jäänud kogu suurejooneline sisustus.

Koroona tõmbas pidurit

Möödunud aasta mais kirjutas Tartu Postimees omaniku plaanidest rajada uhkesse hoonesse toidukauplus, kuid Maxima Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juhi Tiia Schapeli sõnul on nüüdseks see plaan katki jäänud.

Toona sõnas klubi omanik, et idee sündis vajadusest panna maja kuidagi uuesti tulu teenima, sest enda rahakotist pole võimalik ettevõtet kaua üleval pidada. «Kuna valitsuse kehtestatud koroonapiirangud on klubitegevuse täielikult halvanud, siis otsin hoonele uusi kasutusvõimalusi,» kommenteeris Mitt.

Schapeli sõnul tõmbas pandeemia paariks aastaks uute poodide avamisele pidurit ning praegu keskendub kett rohkem olemasolevate kaupluste uuendamisele, mida on üle Eesti 83.

«Meie kaubanduspindade planeerimise aluseks on pigem tark laienemine kui laiaulatuslik uute kaupluste avamine,» selgitas Schapel uute poodide avamise taga olevat loogikat. «Oma valikute tegemisel lähtume ennekõike klientide vajadustest, seda nii olemasolevate kaupluste renoveerimisel kui ka uute poodide avamisel.»

Pandeemia tõmbas paariks aastaks uute poodide avamisele pidurit ning praegu keskendub kett rohkem olemasolevate kaupluste uuendamisele.

Endises klubihoones poe avamise plaan jäi katki, sest niisugust kulutust ei peetud ebakindlatel aegadel siiski perspektiivikaks. «Tartus endise klubi Illusioon hoonesse poe rajamisest loobusime seetõttu, et ei pea hetkel seda investeeringut mõttekaks,» ütles Schapel.

Büroo või kõrts?

Tartu linna arhitektuuri- ja ehituse osakonna juhataja Merlin Palu sõnas, et hoonele on lubatud teha muudatusi, mis on kooskõlas linna üldplaneeringuga. Näiteks kaupluse saaks seal küll avada, kuna tegu on ärihoone maa-alaga, mis lubab sinna rajada kaubandus-, teenindus-, toitlustus-, büroo- või majutuspinda. Lubatud on ka meelelahutuse ja spordi valdkonnas tegutsevad ettevõtted.

Eelmise sajandi keskpaigas ehitatud stalinistliku arhitektuuristiiliga maja mälestisena kaitse all ei ole, samuti ei asu see miljööväärtuslikul alal.

Hoone tulevaste plaanide asjus ei õnnestunud Tartu Postimehel omaniku Gunnar Mitiga ühendust saada.

Kommentaarid
Tagasi üles