Kollektiivleping kergitab Tartu õpetajate palga alammäära seitse protsenti

Tartu Postimees
Copy
Tund Annelinna gümaasiumis.
Tund Annelinna gümaasiumis. Foto: Sille Annuk

Tartu linnavalitsus sõlmib Tartu haridustöötajate liidu ja Tartu maakonna haridustöötajate ametiühinguga kollektiivlepingu alanud aastaks. Nii kerkib haridustöötajate palga alammäär seitse protsenti.

Seekordse kollektiivlepingu põhitekstis ei ole olulisi muudatusi võrreldes eelmise aasta lepinguga. Muudetud on vaid lepingu lisas toodud haridusasutuste töötajate töötasu kokkulepet palga alammäärade kohta Tartu koolieelsetes munitsipaallasteasutustes, munitsipaalüldhariduskoolides, rakenduslikus kolledžis (senine kutseõppekeskus) ja hariduse tugiteenuste keskuses.

Õpetaja palga alammäär tõuseb 7,4 protsenti ja õpetaja abil 7 protsenti.

Õpetaja alampalk oli 2021. aastal 1315 eurot, 2022. aastal saab see olema 1412 eurot. Lasteaia õpetaja, kel ei ole magistrikraadi, alampalk on 1271 eurot. Õpetaja abide ja lapsehoidjate alampalk oli 2021. aastal 780 eurot, 2022. aastal saab see olema 835 eurot.

Kollektiivlepingu allkirjastamine on planeeritud 10. jaanuarile ja sellest tulenevad soodustused laienevad kõikidele haridustöötajatele, nii ametiühingu liikmetele kui mitteliikmetele.

Tagasi üles