Autovabaduse puiestee pääses kuue parima keskkonna eduloo sekka

Tartu Postimees
Copy
Konverentsil arutatakse Tartu linna olulisemaid arengusuundi aastani 2035.
Konverentsil arutatakse Tartu linna olulisemaid arengusuundi aastani 2035. Foto: Margus Ansu

Säästvat turismi arendav rahvusvaheline organisatsioon Green Destinations valis Tartu teist aastat järjest kestlike sihtkohtade esisaja nimekirja. Sel korral pääses keskkonna ja kliima kategoorias kuue parima eduloo sekka autovabaduse puiestee.

Nimekirja valimise eelduseks on silmapaistev edulugu, millest on ka teistel kestlikel turismisihtkohtadel õppida. 2020. aastal esitas Tartu edulooks ülelinnalise rattaringluse ja eestimaise rohegaasiga sõitvad linnaliinibussid, pälvides sellega auhinnalise teise koha keskkonna ja kliima kategoorias.

2021. aastal esitati Tartu edulooks autovabaduse puiestee, mis nomineeriti keskkonna ja kliima kategoorias kuue parima hulka. Märtsis toimuval Green Destinations Stories Awards auhinnatseremoonial avalikustatakse kolm parimat.

Tartu linna turundusjuhi Helen Kalbergi sõnul näitab autovabaduse puiestee edulugu, et Tartu on oma tegevusfookused õigesti seadnud. «Kuue parima eduloo hulka jõudmist teist aastat järjest võib pidada kvaliteedimärgiks Tartu süstemaatilisele tööle parema ja jätkusuutlikuma elukeskkonna nimel,» sõnas Kalberg

Green Destinations Stories Awards virtuaalne auhinnatseremoonia toimub märtsis rahvusvahelisel turismimessil ITB Berlin. Nominente näeb siin

Eesti sihtkohtade osalemist programmis Green Destinations rahastab Euroopa regionaalarengu fond ja programmi koordineerib EAS.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles