P, 5.02.2023

Tartumaal hukkus liiklusõnnetuses 70-aastane mees

Tartumaal hukkus liiklusõnnetuses 70-aastane mees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üks autojuht suri sündmuskohal.
Üks autojuht suri sündmuskohal. Foto: Jürgen Puistaja

30. detsembril kella 16.30 paiku teatati raskest liiklusõnnetusest Tartumaal Põlva-Reola tee 24. kilomeetril. Esialgsetel andmetel sõitis seal Volkswagenit juhtinud mees tagant otsa paremale teeserva pargitud sisse lülitatud ohutuledega veoauto haagisele.

Sõiduautot Volkswagen juhtinud 70-aastane mees sai avariis paraku sedavõrd raskelt viga, et hukkus sündmuskohal. Peale juhtide rohkem inimesi õnnetuse ajal autodes ei olnud ning keegi rohkem viga ei saanud.

Ränga õnnetuse täpne põhjus on selgitamisel.
Ränga õnnetuse täpne põhjus on selgitamisel. Foto: Jürgen Puistaja

Tartu avariikorrapidaja Agnes Tilkson ütles, et praegu on raske täpselt öelda, mis traagilise avarii põhjustas, aga talvised teeolud nõuavad eriti suurt tähelepanu ka kogenud autojuhilt. «Talvel libedaga pikeneb oluliselt sõiduki pidurdusteekond ning seetõttu on äärmiselt oluline eessõitva masinaga turvaliselt pika pikivahe hoidmine. See võimaldab õigel ajal reageerida ka juhul, kui eessõitja järsult pidurdab,» ütles Tilkson.

Volkswagen sõitis tagant sisse veoki haagisele.
Volkswagen sõitis tagant sisse veoki haagisele. Foto: Jürgen Puistaja

Õnnetus juhtus sirgel teelõigul, kus lubatud suurim piirkiirus on 90 km/h. Praegu on teada, et mõlemad sõidukid olid tehniliselt korras, ka vastasid nõuetele rehvid. Kas õnnetuse võis tingida Volkswagenit juhtinud mehe terviserike või midagi muud, on veel selgitamisel.

Sel aastal on Eestis liiklusõnnetustes hukkunud 55 inimest.

Märksõnad
Tagasi üles