Tartu aasta teo tseremoonial saavad tunnustuse ka keskkonnahoidlike sündmuste korraldajaid

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Tänavu toimus 10. Tartu linnamaraton.
Tänavu toimus 10. Tartu linnamaraton. Foto: Margus Ansu

Kolmapäeval, 29. detsembril toimuval Tartu aasta teo tseremoonial antakse preemiad ja tänukirjad esimest kordat ka keskkonnahoidlike ürituste korraldajatele.

Linn premeerib 2000 euroga klubi Tartu Maraton Tartu linnamaratoni keskkonnasäästliku korraldamise eest. 1000-eurose preemia saavad Tartu tudengipäevade eestvedajad sügispäevadel toimunud pannkoogihommiku keskkonnahoidliku korraldamise eest.

Lisaks saavad sihtasutuse Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendi tõhusa rakendamise eest tänukirjad WRC Rally Estonia 2021 ning Tartu maarjalaada korraldajad.

Sihtasutuse Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk selgitas, et Euroopa kultuuripealinna tiitel annab võimaluse olla eestkõneleja ühiskondlikult olulistel teemadel, nagu seda on keskkonnahoidlikkus.

«Kõik Tartu 2024 ametlikku programmi kuuluvad sündmused on korraldatud Tartu keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhendi järgi. See tähendab, et veerand Eestit korraldab sündmusi ühtedel põhimõtetel. Nii mastaapselt tehakse seda esimest korda Eestis just nimelt Tartus ja Lõuna-Eestis. On suurepärane, et sel aastal on juba mitmed olulised sündmused juhendit kasutanud,» ütles Pikk.

Sihtasutuse Tartu 2024 keskkonnahoidlike ürituste korraldamise juhend valmis kevadel ja on praktiline abivahend nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside ja turismi korraldajatele. Juhendit on oodatud kasutama ürituste korraldajad üle Eesti.

Tagasi üles