Pallas soovib kliinikumi töötajate päevi säravamaks teha ning kingib haiglale mitukümmend kunstiteost

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Copy
Projekti panustanud kunstnikud Aet Ollisaar ja Madis Liplap lõpetamas tööde raamimisega.
Projekti panustanud kunstnikud Aet Ollisaar ja Madis Liplap lõpetamas tööde raamimisega. Foto: Pallas

Kõrgema kunstikooli Pallas rektor Vallo Nuust annab esmaspäeval, 20. detsembril Tartu ülikooli kliinikumile üle 44 tudengi, vilistlase ja õppejõu poolt heategevusprojekti «Värvid Pallasest» raames annetatud 75 kunstiteost. Sellega soovib kool muuta tervishoiutöötajate raskeid tööpäevi värvilisemaks ja helgemaks.

Pallase rektor Vallo Nuust sõnas, et jõudis ideeni ühel sügispäeval, kui ta haiglate raske olukorra peale mõtlema jäi. Soovi meditsiinitöötajaid kasvõi emotsionaalselt aidata sai arutatud ka üliõpilasesindusega. «Koos üliõpilasesindusega kogusime tudengite, vilistlaste ja õppejõudude annetusi, mis nüüd hakkavad kliinikumi ruumides meeleolu looma. «Heategevuskampaania «Värvid Pallasest» tegi südame soojaks ja meele heaks, sest neid, kes tahtsid patsientidele ja tervishoiutöötajatele rõõmu valmistada, oli väga palju – 44 inimest 75 teosega,» lausus rektor.

Kunstiteosed võtab vastu Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse esimees Priit Perens, kelle sõnul on kliinikumi töötajad tänulikud nii kunstiteoste kui ka selle eest, et ühiskond tajub pandeemiast tingitud olukorra tõsidust. «Kunst aitab kindlasti luua positiivset meeleolu haiglaruumides ning kunstnike looming toetab meie töötajaid igapäevatöös, aga ka patsiente nende paranemise teekonnal,» leidis ta.

Kunstiteosed on planeeritud kliinikumis nii osakondadesse kui ka lähikuudel näitusena.

Projektis osalenud kunstnikud: Alisa Vasina, Aet Ollisaar, Albert Anni, Anett Tõnismäe, Anna Kislitsõna, Anne Rudanovski, Britta Mõttus, Caroliina Luhamets, Erika Lille, Eve Eesmaa, Greete Tukk, Grete Lehemaa, Heli Tuksam, Ingmar Roomets, Ketlin-Kadi Lukas, Kadri Hiibus, Kadri Kalve, Kairi Lentsius, Karmen Macachor, Karoliina Tomasson, Karolin Viilukas, Katariin Mudist, Katrin Kelpman, Keitlyn Kruus, Kirkke Soon, Kristiina Saaron, Laura Auer, Lauri Trolla, Maaria Treima, Madis Oru, Margus Meinart, Maris Ilves, Markus Kliss, Mathias Gregor Vain, Mia Melanie Saar, Olari Pilnik, Pille Johanson, Rain Avarmaa, Robi Zuts, Silvia Visnap, Sirje Petersen, Stina Leek, Triinu Tuul (kunstnikunimega Talia) ja Teele-Riin Kodar.

Tagasi üles