P, 4.06.2023

Advendinädalavahetus toob Raekoja platsile lisaks advendiküünla süütamisele rahvatantsu

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Rahvatantsijad raeplatsil advendiaega tähistamas.
Rahvatantsijad raeplatsil advendiaega tähistamas. Foto: Uku Peterson

Laupäeval, 11. detsembril kell 13 näeb Tartu Raekoja platsil tantsimas ligi 80 tantsurühma, keda saadavad elava muusikaga Tiit Kikas, Cätlin Mägi ja Allan Jakobi. Pühapäeval kell 17 süüdatakse lühikesel tseremoonial kolmas advendiküünal.

Tartus on tavaks saanud, et detsembrikuu teisel laupäeval kohtuvad südalinnas sajad rahvatantsijad. Raekoja platsi munakividel saavad kokku pärimus, rõõmsad inimesed, punased põsed ning elav muusika. Tänavuse talvise tantsupäeva repertuaari pani kokku Tartu tantsujuht Ulvi Nigol. Saateansambli kutsus kokku Tiit Kikas, koos temaga musitseerivad Valgusküla multifilmipaviljonis Cätlin Mägi ja Allan Jakobi.

Ühine tantsimine jätkub simmaniga Püssirohukeldris, kus kell 14.30 alustavad mängimist «Tuulelõõtsutajad» eesotsas Juhan Uppiniga. Sissepääs on tasuta, aga soovitatakse broneerida laud.

Advendiaeg Tartus jätkub kolmanda advendiküünla süütamisega pühapäeval, 12. detsembril. Küünla süütavad abilinnapea Priit Humal ja Tartu Pauluse kiriku õpetaja Kristjan Luhamets, muusikaline etteaste on Jaan Pehkilt. Tseremoonia lavastaja on Liina Keevallik. Raeplatsil aset leidva kohtumise muusikalise kujunduse autor on helilooja Tõnis Leemets, kes jagab lühikesel tseremoonial väikeseid ülesandeid ka raekoja kellatorni kelladele.

Advendiküünla süütamise ajal oodatakse ja kogutakse tartlastelt vastuseid küsimustele, mis on tore, mis teeb tuju heaks ja mis toob rõõmu. Oma mõtted võib kodus paberitükile kirja panna ja raeplatsile kaasa võtta. Vastuseid saab tseremoonia tarvis hommikust peale üles kirjutada ka Valgusküla multifilmi- ja jäätisepaviljonis.

Küünla süütamisele eelneb kell 11 algav uisutund ja Valguskülas kell 12.15 kohtumine lastekirjanik Triinu Laanega. Ajavahemikus kell 15–18 pakub lugemiselamusi ja jõulukingiideid meisterdamispaviljoni kolinud raamatupood Utoopia.

Valguskülas ja uisuväljakul toimuvate üritustega saab tutvuda Jõululinn Tartu kodulehel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles