T, 6.06.2023

Märt Meesak: kuidas oma vabadused otsustajatelt tagasi saada?

, väikeettevõtja, EVEA volikogu liige
Facebook Twitter
Comments
Väikeettevõtja Märt Meesak
 
Väikeettevõtja Märt Meesak  Foto: Kristjan Teedema

Valitsuse tänase pressikonverentsi kokkuvõte on lühidalt karm ja tuleviku vaates ohtlik. Kevadel võttis valitsus vastu valge raamatu koos valgusfooriga. Tehti teist pikalt ja ka peaminister tutvustas seda kui ühiskonnale arusaadavat asja. Peaminister Kaja Kallas 8. aprillil: «Miks on niimoodi näiteks Soomes, et inimesed peavad reeglitest kinni?» Sedasi küsis Kallas riigikogu saalis ja vastas: «Sellepärast, et see on ühiskondlik kokkulepe, kõik saavad aru, et nad on osake sellest.»

Valgusfoor on tehtud vaatest, kui nakatumisnäitajad tõusevad, kuid kuhu on jäänud foor siis, kui näitajad langevad? Ehk kus on selge ja arusaadav plaan piirangutest väljumiseks? Ühiskond, ettevõtjad, me ju vajame seda, et oskaks teha plaane. Sellest sõltub paljude inimeste sissetulek. Praegu pole seesama valitsus näinud vajadust piirangutest pihta saanud sektorit toetada. Piirangute pikem põhjendamata jätkumine tuleb ettevõtja ja lihtsa töötaja taskust.

Tänased nakatumisnäitajad on valgusfooris kollases. Näidud peaksid foori kirjelduse järgi olema järgmised: seitsme päeva keskmine nakatunute arv 250–600 ja seitsme päeva keskmine Covidiga hospitaliseeritute arv 10–30 inimest päevas ning koroonaviiruse leviku risk on keskmine.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles