Reedest on lubatud minna jalgsi Peipsi järve jääle

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Copy
Pildil kalastaja Kallaste jää peal. Pilt on illustreeriv.
Pildil kalastaja Kallaste jää peal. Pilt on illustreeriv. Foto: Kristjan Teedema

Pakane on oluliselt parandanud jääolusid, mistõttu on alates 10. detsembrist lubatud jalgsi minna Peipsi ning mitme teisegi järve jääle.

Reedest on lubatud väljumine jalgsi Peipsi järvele, Lämmijärvele, Pihkva, Pattina, Vaniku, Pabra ning Kriiva järvele.

Küll ei ole aga jääolud veel piisavalt head selleks, et järvejääle minna maastikusõidukitega.

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernits märkis, et piirivalvurid teevad jääluuret ja annavad märku, kui järvejää on piisavalt paks kandmaks ka maastikusõidukeid. «Tuletame meelde, et maastikusõidukiga järvele mineku puhul on kohustuslik väljumine registreerida. Seetõttu on tagumine aeg teha viimased ettevalmistused ja luua endale konto meie iseteeninduses nii, et saaks piiriveekogule mineku ja tuleku mugavasti registreerida,» sõnas ta.

Selleks tuleb alustuseks veebilehel www.piiriveekogu.ee luua endale kasutajakonto. Pärast seda on järvele minekust ja tagasitulekust teatamiseks kaks võimalust:

• Piiriveekogule mineku ja tuleku saab registreerida SMSiga saates lühisõnumi numbrile (+372) 5700 0001. Piiriveekogule minnes tuleb saata antud numbril tekst «Algus» või «A» ning piiriveekogult tagasi tulles tekst «Lopp» või «L»

• Piiriveekogule mineku ja tuleku saab registreerida ka iseteeninduse veebilehel www.piiriveekogu.ee

Ka kohaliku kordoni numbrile helistajat teavitab alates 20. detsembrist automaatvastaja võimalusest registreeruda piiriveekogule iseteeninduses või SMS-i teel.

Värskeim info jääolude kohta: www.politsei.ee/et/jaeaeolud

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles