Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Eesti missiooniüksust rabas Iraagi suve ränk kuumus

«Mina olen selliste kodanike ja kaitseliitlaste üle igatahes väga uhke,» märkis president Kersti Kaljulaid, kui oli 21. mail saatnud väekaitserühma Estguard 4 teele Iraaki. Markus Toompere on presidendist paremale lugedes neljas, kelle nägu on näha. FOTO: Ardi Hallismaa/kaitsevägi

President Kersti Kaljulaid teatas 21. mail avalikkusele, et saatis kaitseliidu Harju malevas Iraagi poole teele väekaitserühma Estguard 4, mis erinevalt meie tavapärastest missiooniüksustest koosnes kaitseliidu tegevliikmetest. Novembri lõpus tulid nad tagasi. Iraagis käisid missioonil 13 maleva esindajad, nende hulgas Tartu kunstnike liidu juhatuse endine esimees Markus Toompere.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mida oli vaja missioonil teha?

Estguard 4 väekaitserühm oli osa NATO Iraagi missioonist, mis nõustab ja toetab Iraagi julgeolekujõudusid. NATO lõi missiooni 2018. aasta oktoobris, missiooni suurus on 500 kaitseväelast, sealhulgas instruktorid, nõunikud ja toetav personal nii NATOst kui ka partnerriikidest Austraaliast, Soomest ja Rootsist. Missiooni väekaitserühma ülesanne oli julgestada ja eskortida liitlasi. Minu ametikoht oli laskur-parameedik.

Tagasi üles
Back