T, 28.03.2023

Tartu koolinoored alustasid Eesti esimese täistaimse kohvikoore tootmist

Jens Raavik
, ajakirjanik
Tartu koolinoored alustasid Eesti esimese täistaimse kohvikoore tootmist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Noored alustasid tootmist kortermaja köögis, kus oldi juba alla andmas, ent mentori ja maaülikooli teadlaste abiga saadi vajalikud nõksud kätte.
Noored alustasid tootmist kortermaja köögis, kus oldi juba alla andmas, ent mentori ja maaülikooli teadlaste abiga saadi vajalikud nõksud kätte. Foto: Sille Annuk

Kodusest ülesandest alguse saanud õpilasfirma Coff tuleb peagi turule oma esimese tootega, millele on õla on alla pannud ka Eesti maaülikool. Jaan Poska gümnaasiumi õpilased ja maaülikooli teadlased on taimse kohvikoore arenduses saavutanud piisava kvaliteedi, et seda nüüd rahvale maitsta pakkuda.

Kõik sai alguse sellest, et noortele anti koolis valida, kas teha uurimistöö või luua õpilasfirma. Kuna uurimus tundus igav, võtsid neli klassiõde ette põnevama ülesande. «Meie finantsjuht Merly Käblik käis õpilasvahetuse programmiga Ameerika Ühendriikides ja sealt naasnud, tundis ta puudust ameeriklaste seas populaarsest taimsest creamer’ist,» meenutas õpilasfirma turundusjuht Kairiin Koddala.

Ameerika koor

Märksõnad
Tagasi üles