Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Raeplatsil süttib pühapäeval teine advendiküünal

Tseremooniale eelneb hommikune uisutund. FOTO: Sille Annuk

Tartus jätkub jõuluaeg teise advendiküünla süütamisega pühapäeval. Kell 17 algavale tseremooniale eelneb hommikune uisutund, lõunane kohtumine lastekirjanik Anti Saarega ning pärastlõunaks südalinna kolinud Utoopia raamatupoe avamine.

Advendiküünla süütavad saabuval pühapäeval abilinnapea Gea Kangilaski ja Tartu praostkonna praost, Tartu Peetri kiriku õpetaja Ants Tooming. Lühikese tseremoonia lavastaja on Liina Keevallik.

Raeplatsil aset leidva kohtumise muusikalise kujunduse autor on helilooja Tõnis Leemets, kes jagab tseremoonial väikeseid ülesandeid ka raekoja kellatorni kelladele. Tseremoonia muusikalise etteaste teeb Tanel Aavakivi.

Advendiküünla süütamiseks oodatakse ja kogutakse tartlastelt vastuseid küsimustele, mis on tore, mis teeb tuju heaks ja mis toob rõõmu. Oma mõtted võib kodus paberitükile kirja panna ja raeplatsile kaasa võtta. Vastuseid saab tseremoonia tarvis hommikust peale üles kirjutada ka Valgusküla multifilmi- ja jäätisepaviljonis.

Advendiküünla süütamisele eelneb kell 11 algav uisutund ja kell 12.15 kohtumine lastekirjaniku Anti Saarega. Ajavahemikus kell 15–18 pakub lugemiselamusi ja jõulukingiideid meisterdamispaviljoni kolinud raamatupood Utoopia.

Tagasi üles
Back