Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Korporatsioonihoone varisemisohtlik müür lammutati maha

Korporatsiooni Fraternitas Liviensis konvendihoone värav oli nii kehvas seisus, et see lammutati täielikult maha ning asemele ehitatakse välimuselt võimalikult sarnane värav. FOTO: Kristjan Teedema

Tartus Jakobi tänaval üliõpilaskorporatsiooni Fraternitas Liviensise konvendihoone väravamüür vajus kevadise sulalume minekuga tänavale ohtlikult viltu. Taastamist sooviti alustada juba suvel, kuid töö kujunes arvatust keerukamaks ning varisemisoht sai likvideeritud sel nädalal.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Korporatsiooni Fraternitas Liviensis tellitud Jakobi 52 konvendimaja tellisvärava lammutamistööd jõudsid lõpule 30. novembril. Võimalikust varingust tingitud oht on kõrvaldatud ja Jakobi tänaval on tavapärane liikluskorraldus taastatud. Avariitöid toetas rahaliselt muinsuskaitseamet.

Lammutati miljööväärtuslik võlvitud tellisvärav, milliseid on Tartus alles veel mõni üksik. Väravat kandvad sambad olid lagunenud niiskuse ja külma mõjul. Ilmselt tegi oma töö ka Jakobi tänava liiklusest põhjustatud vibratsioon, millega hobutranspordi ajal, mil värav rajati,  ei osatud  arvestada.

Tagasi üles
Back