Curly Strings näitab äsja ilmunud albumiga harilikust rahulikumat külge endast

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Jaapani tuuril andis Curly Strings üheksa kontserti, igaüks neist ligi tuhandepealise publiku ees. Võõrkeelse publiku jaoks jooksid muusikute taga seinal laulude ingliskeelsed tõlked.
Jaapani tuuril andis Curly Strings üheksa kontserti, igaüks neist ligi tuhandepealise publiku ees. Võõrkeelse publiku jaoks jooksid muusikute taga seinal laulude ingliskeelsed tõlked. Foto: Erakogu

Folkansambli Curly Strings enam kui kaks aastat väldanud loomingulise rudimise tulemusena on fännidel võimalus nautida selle töö vilju, kuulates neljapäeval ilmunud topeltalbumi teist osa «Rahu meis eneses». Verivärskele plaadile leidsid tee 9 muusikapala, mis on rõõmsameelsete muusikute varasemate lugudega võrreldes mõtlikumad, isiklikumad ning helikeelelt eksperimentaalsemad.

Viimase kahe aastaga on bänd andnud välja suisa neli albumit: «Sümfooniline Curly Strings», «Curly Strings ja sõbrad: lastele», «Pidu meis eneses» ja «Rahu meis eneses». Kevadel ilmunud «Pidu meis eneses» ja nüüdne värske «Rahu meis eneses» moodustavad kokku mitmekihilise terviku, andes edasi kogu ansambli põhiolemuse: pühitseda elu ja elamist kõigis tema värvitoonides.

«Me otsisime kahe aasta jooksul vastuseid – ja vahel ka alles õigeid küsimusi – sellele, kes me muusikutena oleme ja mida me oma muusikaga öelda tahame,» ütles albumi kontseptsiooni kohta mandoliinimängija Villu Talsi. «Need kaks albumit olid mõeldud topeltalbumina, mündi kaks külge. Nii suurelt me ka ei mõtle, et teeks kolmikalbumi.» Ka solist Eeva Talsi kinnitas, et kohe nad kindlasti uut albumit salvestama ei hakka.

Bänd leidis ühiselt, et nende soov on nakatada inimesi positiivse elujaatusega, mistap jutustavad nad läbi oma muusika päris lugusid ning annavad edasi päris emotsioone. «Vahel on need lood ja tunded täis kevadist kergust ning lusti, ent nagu me kõik teame, ei ole elu tingimata ainult üks pidu ja pillerkaar ning igaühel meist on tulnud rinda pista igasuguste katsumustega. Seetõttu on meie sügisese albumi peale talletatud lood, mis kannavad endas rohkem sügavust ja kohati isegi valu,» lisas Villu Talsi. «Nagu ütlevad ühe meie laulu sõnad: las ladistab vihma, see on päikse hind.»

Curly Strings
Curly Strings Foto: Maris Savik
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles