Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
tartu

Üksildasi eakaid oodatakse liituma tugigruppidega

Programmiga oodatakse liituma üksikuid 60-aastaseid ja vanemaid inimesi. FOTO: Tiina Oja

Tartu puuetega inimeste koda alustab koostöös Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnaga üksildaste eakate heaolu parandamiseks suunatud projekti tegevustega.

Abilinnapea Mihkel Leesi selgitas, et algav projekt keskendub üksildusega kaasnevatele vajadustele, inimese soovidele ja unistustele. «Märkimisväärne osa vanemaealistest tartlastest elab üksi ning neil on vähe sotsiaalseid kontakte. Projekti käigus luuakse neile võimalus osaleda tugigruppides, mille eesmärk on taastada või luua uusi sotsiaalseid kontakte ning saada välja tekkinud isoleeritusest,» sõnas Lees.

Projekti esimese tugigrupi tegevusega alustatakse täna, 30. novembril. Tugigrupid hakkavad koos käima hotelli Sophia konverentsikeskuses (Ringtee 75). Tugigruppe juhib ja nõustab psühholoog Arma Vahtra.

Programmiga oodatakse liituma üksikuid 60-aastaseid ja vanemaid inimesi. Projekt loob suhtluse, tugigrupi, nõustamise, kodust väljaspool liikumise ning muid erinevaid võimalusi üksikuks jäänud vanemaealistele. See on oluline preventiivne tegevus, kuna nii lükkub edasi haigestumine, teiste abist sõltuvusse jäämine ning tekib ka vähem hoolduskoormust pereliikmetele ja kogu ühiskonnale.

Tartu puuetega inimeste koja tegevjuhi Senta Michelsoni sõnul vajavad vanemaealised inimesed suuremat tähelepanu juba siis, kui abivajadus ei ole veel väga suur. «Kui saame kaasata inimesi õigel hetkel, siis on neil tulevikus vähem elumuresid ja kohanetakse kergemini ühiskonnas toimuvate muutustega,» ütles Michelson.

Lisainfot tugigruppide kohta saab Tartu puuetega inimeste kojast, telefonil 736 6762 või Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna hoolekandeteenistusest, telefonil 7361 305 või 7361 306.

Tagasi üles
Back