E, 30.01.2023

Torulugudes soleerib maailmakuulus Hollandi trompetist

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Torulugudes soleerib maailmakuulus Hollandi trompetist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Trompetist Eric Vloeimans.
Trompetist Eric Vloeimans. Foto: Merlijn Doomernik / ericvloeimans.nl

Big Band Tartu ja vabariiklik orkestrijuhtide puhkpilliorkester annavad laupäeval kell 18 Põltsamaa kultuurimajas ja pühapäeval kell 13 ERMi sillaalal kontserdi «Torulood». Soleerivad hollandlane Eric Vloeimans ja Allan Järve, dirigeerivad Bert Langeler, Hando Põldmäe ja Ott Kask.

Big Band Tartu juhendaja Toomas Petersoni sõnul õnnestub muusikamaailmas väga tuntud ja tunnustatud Eric Vloeimansiga koos musitseerida tänu Bert Langelerile, kes elab ja töötab praegu Viljandis. Need kaks hollandlast on sõbrad juba koolipäevist.

«Nii saame koos musitseerida mitmekülgse trompetistiga, kes pole ainult klassik või džässimees, vaid mõlemat korraga. Ta kirjutab ja esitab väga erinevat ja põnevat muusikat,» lisas Peterson.

Kevadel 2021 salvestas Eric Vloeimans koos Big Band Tartuga Tõnis Kõrvitsa «Sarvelood», mis tuleb ettekandele ka Põltsamaal ja Tartus.

«Salvestuse võtsime ette, sest kokku saada ja proovi teha ju ei lubatud,» selgitas Peterson. «Tõnis Kõrvits on «Sarvelood» kirjutanud puhkpilliorkestritele 2009. aasta üldlaulupeoks, aga miskipärast pole need orkestrite igapäevasesse repertuaari jõudnud.»

See on kaheosaline eesti rahvaviisidel põhinev teos, mille videosalvestis vältab ühtekokku üheksa ja pool minutit. Esimeses osas «Sarvelugu» tulevad kuulamisel silme ette karjasarve huiked, «Tõlla Jaani löss» on teise osa pealkiri. «Teine on va hää labajalg,» kommenteeris Peterson.

Nii Põltsamaal kui ka Tartus pääsevad huvilised kontserdile tasuta, kuid Covidi tõendi ettenäitamisel.

Märksõnad
Tagasi üles