E, 4.07.2022

Kliinikumi struktuuri- ja juhtimisreform läks maksma 200 000 eurot, ja natuke peale

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Kliinikumi struktuuri- ja juhtimisreform läks maksma 200 000 eurot, ja natuke peale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TÜ kliinikumi juhatuse esimees Priit Perens usub, et kliinikumi uus struktuur tagab info hea levimise nii organisatsioonis kui ka kogu ühiskonnas.
TÜ kliinikumi juhatuse esimees Priit Perens usub, et kliinikumi uus struktuur tagab info hea levimise nii organisatsioonis kui ka kogu ühiskonnas. Foto: Margus Ansu

Tartu ülikooli kliinikumis sel sügisel lõpule jõudnud struktuuri- ja juhtimisreformiga koondati 17 kliinikut kuue valdkonna alla, mille juhid asusid tööle 15. septembril. Kui palju niisugune muutus maksma läks?

Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse esimehe Priit Perensi sõnul oli kliinikumi nõukogu poolt loodud struktuuri- ja juhtimisreformi töörühma aasta eelarve kuni 300 000 eurot. Sellest kulutas reform ära veidi üle 200 000 euro.

«See tähendas reformi ettevalmistamist, kaasates rahvusvahelist kogemust ja kaardistades kliinikumi töötajate ootusi töötubades; fookusgrupi intervjuusid, viies läbi küsitlusi töötajate seas ning koostades kokkuvõtted,» selgitas ta. «Osa tööst, mille tegid Tartu ülikooli kliinikumi, aga ka Tartu ülikooli töötajad, eelarves ei kajastu. Selle töö eesmärk oli jõuda reformi kavandini, mis arvestaks juba eespool nimetatut.»

Ka märkis Priit Perens, et valdkonnajuhtide töötasu on küll täiendav kulu, ent rohkem kui 4600 töötajaga asutuses ei saa alahinnata juhtimisulatuse korrigeerimise vajadust ning sellest sündivat kasu tulevikku vaadates.

«Meil on hea meel, et tööle asunud valdkonnajuhid on kõik endised kolleegid, seega on kulud töötarvikutele minimaalsed. Ühtlasi ei ole keegi muudatuste tõttu asutusest lahkunud. Kedagi ei ole ka vallandatud ega koondatud. Tööautosid kliinikumi töötajatel ei ole, digisüsteemidesse lisatakse uued struktuuriüksused tavapärases korras,» loetles ta.

Priit Perensi sõnul ei ole järgnevate aastate muudatusi õige nimetada jätkuvalt reformiks. «Kaasaegse asutuse ja juhtimise juurde kuuluvadki protsesside juhtimine ning ka nende mõõtmine, mille tulemusel saab kavandada parendustegevusi,» ütles ta.

TÜK kuus kliinilist valdkonda

Tartu ülikooli kliinikumi valdkonnajuhid on doktor Sven Janno, professor Aare Märtson, professor Külli Kingo, professor Margus Punab, doktor Alar Irs ja doktor Jaan Sütt.
Tartu ülikooli kliinikumi valdkonnajuhid on doktor Sven Janno, professor Aare Märtson, professor Külli Kingo, professor Margus Punab, doktor Alar Irs ja doktor Jaan Sütt. Foto: Evelin Lumi

1. valdkonda juhib professor Aare Märtson: kirurgiakliinik, androloogiakeskus, traumatoloogia ja ortopeedia kliinik ning naistekliinik.

2. valdkonda juhib professor Külli Kingo: sisekliinik, nahahaiguste kliinik, hematoloogia-onkoloogia kliinik ning lastekliinik.

3. valdkonda juhib doktor Alar Irs: südamekliinik, kopsukliinik, kõrvakliinik ja stomatoloogia kliinik.

4. valdkonda juhib doktor Sven Janno: närvikliinik, psühhiaatriakliinik, silmakliinik ning spordimeditsiini- ja taastusravi kliinik

5. valdkonda juhib doktor Jaan Sütt: anestesioloogia ja intensiivravi kliinik ning operatsiooniteenistus.

6. valdkonda juhib professor Margus Punab: radioloogiakliinik, patoloogiateenistus, ühendlabor, verekeskus ja apteek.

Allikas: TÜK

Märksõnad
Tagasi üles