E, 4.07.2022

Jahikontrollidel Tartu- ja Jõgevamaal avastati hulk seaduserikkumisi

Armas Riives
, reporter
Jahikontrollidel Tartu- ja Jõgevamaal avastati hulk seaduserikkumisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laetud jahirelv autos.
Laetud jahirelv autos. Foto: Keskkonnaamet

Möödunud nädalavahetusel alustasid keskkonnainspektorid jahikontrollide käigus Jõgevamaal kuus ja Tartumaal 11 väärteomenetlust. Enamasti oli vääralt ümber käidud jahirelvadega või jäetud jahipidamisõiguse eest tasu maksmata.

«Tõsisemad nõueterikkumised olid niisugused, kus jahimehe autost leiti laetud relv,» ütles keskkonnaameti Tartumaa järelevalvebüroo juht Tanel Türna. «See on tõsine ohutusnõuete rikkumine, millega riskitakse nii iseenda kui jahikaaslaste elu ja tervisega,» selgitas ta. Ohutusnõuete järgi peab jahirelv olema sõidukis laadimata: padruneid ei tohi olla rauas ega relvale kinnitatud salves.

Relvadega seotud ohutusnõuete rikkumisi avastati kahes maakonnas kokku kuus, seitsmel juhul olid jahimehed jätnud tasu jahipidamisõiguse eest maksmata, kolmel juhul kasutati poolautomaatsel jahirelval lubatust suuremat salve ning ühel juhul alustati väärteomenetlust suuruluki laskekatse kehtiva tunnistuse puudumise tõttu.

«Hea meel on selle üle, et lõviosa kontrollitud jahimeestest käis relvaga ümber korrektselt ning oli vastutustundlikult ka jahipidamisõiguse eest tasunud,» lisas Türna.

«Järelevalve käigus kontrollitakse jahipidamiseks vajalike dokumentide kehtivust, kütitud ulukite jahilubade täitmist ja loomulikult ka tulirelvade ohutut käsitsemist,» selgitas keskkonnaameti eluslooduse ja kalanduse järelevalve arendusosakonna peainspektor Liivi Plumer. «Kui nõueterikkumisi ei ole, kulgeb kontroll kiirelt ja jaht saab sujuvalt jätkuda,» kinnitas peainspektor.

Jahitunnistuse ja suuruluki laskekatse tunnistuse kehtivust saab iga jahimees kontrollida METSISe andmebaasist.

Kui jahipiirkond väljastab elektroonilisi jahilube, siis saab enda lubade seisu kontrollida JAHISe andmebaasist. Relvaloa kehtivust saab kontrollida PPA iseteenindusest ning jahipidamisõiguse tasu saab maksta ning makse kehtivust kontrollida Pilet.ee keskkonnast.

Märksõnad
Tagasi üles