L, 30.09.2023

GALERII ⟩ Terviseamet ja politseinikud öisel reidil Tartus rikkumisi ei tuvastanud

Facebook
Comments

Reede õhtul tegid terviseamet ja politseinikud kontrollkäigu Tartu linna meelelahutusasutustesse, et kontrollida, kas kehtivatest piirangutest peetakse kinni. Kontrolliti rohkem kui kümmet pubi, klubi või muud asutust, kus uksed pärast 23 peavad olema suletud, samuti jälgiti koroonatõendite kontrollimist ja maskide kandmist.

Kontrollkäigul osales neli piirkonnapolitseinikku ja neli terviseameti töötajat ning sellisel kujul reid oli Tartus esmakordne. Kontrolliti nii kesklinnas kui ka kaugemal asuvaid meelelahutuskohti ning nii mõneski kohas uudistasid inimesed tänaval huviga vormiriietes seltskonda.

«Me ei tuvastanud täna rikkumisi ja kohad, mis pidid olema suletud pärast kella 23, olid kinni,» sõnas terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht.

Terviseameti Lõuna regiooni menetlusgrupi juhi Mats Hanseni sõnul erines reid mitmel moel varasematest, sest selliste ajaliste piirangute järgimist pole enne kontrollitud. «Kõik tundus olevat korras ja linn oli vaikne,» kinnitas ta.

Ühel juhul tekkis politseinikel arutelu seoses erapeoga, mida peeti ühel rendipinnal üle 10-liikmelises seltskonnas. Politseinikud tõdesid, et vastutuse jagamine oli sel juhul ebaselge ja esmalt tuleb uurida õiguslikke aluseid. «See oli nüüd olukord, kus meie peame küsima selget vastust riigikantseleilt. Siis teame, kas menetlusega jätkata,» kirjeldas ta.

Tiia Luht lisas, et tegelikult vastutab sündmuse eest inimene, kelle käes on võtmed sisse ja välja pääsemiseks. Politseinikud võtsid ka kohapeal sündmuse korraldaja kontaktid. 

Lisaks uudishimule saavad terviseamet ja politseinikud siiani siiski sageli etteheiteid, kui selliseid kontrollkäike teevad. «Etteheiteid saame päris tihti, aga numbrid näitavad, et meie tegevus kannab vilja. Eesti nakatumise arvud hakkavad vähenema ja loodetavasti see jätkub,» ütles Hansen.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles