L, 13.08.2022

Tartu korvpalli tuleb päästma kogenud treener Lätist

Jens Raavik
, ajakirjanik
Tartu korvpalli tuleb päästma kogenud treener Lätist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa uueks peatreener Nikolajs Mazurs (paremal) ja spordiklubi juht Gert Prants (vasakul) leppisid kokku, et oma debüüdi Tartu meeskonnaga teeb ta 13. novembril oma endise koduklubi BK Ogre vastu.
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa uueks peatreener Nikolajs Mazurs (paremal) ja spordiklubi juht Gert Prants (vasakul) leppisid kokku, et oma debüüdi Tartu meeskonnaga teeb ta 13. novembril oma endise koduklubi BK Ogre vastu. Foto: Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi

Tartu Ülikooli Maks & Mooritsa uueks peatreeneriks on 41-aastane kogenud lätlane Nikolajs Mazurs, kes on viinud Riia VEFi Läti meistritiitlile, juhendanud VTB klubisid ja viimasel kahel hooajal teinud head tööd BK Ogre meeskonnaga.

«Mul on väga hea meel, et leidsime nii ruttu treeneri, kes on regiooni korvpalliga täielikult kursis. Mazursi senine karjäär on näidanud, et tal on ambitsiooni ja treeneritarkust panna erineva komplekteeritusega võistkonnad mängima ja võitma. Meie noor meeskond on aastate jooksul kõvasti tööd teinud ja mõnigi mees on siit end ka meeste koondise kandidaadiks mänginud. Nüüd on vaja see töö ka võitudeks ja medaliteks vormistada. Arvan, et Mazursi tulek aitab sellele kaasa,» sõnas Gert Prants.

Ta lisas, et Mazursiga on sõlmitud 1+1 leping, mis see tähendab, et teda nähakse treenerina, kes aitab täita meeskonna ambitsiooni võita Eesti-Läti liiga ja Eesti meistritiitel hiljemalt kevadel 2024, mil Tartu on Euroopa kultuuripealinn. «Võtame seda teekonda samm-sammult ja loodetavasti saab uue peatreeneriga astumine veelgi kiirem,» ütles Prants.

Värske peatreener Nikolajs Mazurs näeb uues ametis head väljakutset. «Esmalt tahan tänada klubi selle võimaluse eest. Usun, et Tartu meeskonnal on ambitsioonid, ajalugu ja korvpallikultuur. Tartu korvpall peab tõusma taas Eesti tippu ja mulle on hea väljakutse see ülesanne koos meeskonnaga ellu viia. Annan endast parima, et meeskonna ja organisatsioonina näidata parimat tulemust,» sõnas Mazurs.

Mazursi treenerikarjäär algas Riia VEFis, kus ta pärast nelja abitreeneriaastat viis peatreenerina meeskonna Läti meistritiitlile hooajal 2014/2015. Sealt liikus ta edasi Venemaale, kus ta hooajal 2015/2016 juhendas Venemaa esiliigas Moskva Dünamo meeskonda, seejärel lühiajaliselt Gruusias Tbilisi Vita meeskonda, kust ta kutsuti VTB meeskonna Saraatovi Avtodor peatreeneriks.

Samal hooajal jõudis Mazurs pärast Avtodori hooaja lõppu olla ka Kaasani Unicsis abitreener ning seejärel siirdus kaheks hooajaks Permi Parma etteotsa. Hooajast 2019/2020 juhendas ta BK Ogre meeskonda, kellega möödunud hooajal saavutati pronksmedalid nii Eesti-Läti liigas kui Läti meistrivõistlustel. Mazurs on juhendanud ka Läti noortekoondisi ning möödunud suvel mängis tema käe all Läti U19 koondis.

Alles paar nädalat tagasi vabastas BK Ogre Mazursi ametist seoses koroona vastu vaktsineerimisega. Enne Tartusse tulekut on see küsimus lahendatud ning Mazurs on läbinud kõik protseduurid, et olla valmis treeneritööks.

Mazurs tegi täna hommikul juba meeskonnaga esimese treeningu ning juhuse tahtel on asjad kujunenud nii, et debüüdi Tartu meeskonna peatreenerina teeb ta laupäeval, 13. novembril oma endise koduklubi BK Ogre vastu. Mäng algab Ogre spordihoones kell 15.

Märksõnad
Tagasi üles