K, 29.11.2023

Algas 2024. aasta Tartu laulupeo kunstilise idee ja muusikalise juhi konkurss

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Tartu laulupidu 2019. aastal.
Tartu laulupidu 2019. aastal. Foto: Sille Annuk

Tartu linnavalitsus kuulutas välja konkursi Tartu 2024. aasta laulupeo kunstilise idee ja muusikalise juhi leidmiseks.

Autoreid oodatakse muu hulgas välja pakkuma ideid, kuidas lisada 2024. aasta Eesti suurimale koorimuusikapeole varasemast rohkem rahvusvahelist mõõdet, et märkida ka seda, et Tartu kannab siis Euroopa kultuuripealinna tiitlit. 

Laulupeo peakontsert toimub 22. juunil 2024 Tartu lauluväljakul.

Konkursi üleskutse

Laulupidude traditsiooni ajaloolises sünnipaigas on laulupeoliikumise elujõulisuse hoidmine üks kultuurielu prioriteete, mille tõttu peab tugev ideekavand arvestama järgmisega:

• (Koori)laul on olnud vahendiks meie kogukonna kokkukutsumisel ja kooshoidmisel – Tartu laulupidu peab seega kõnetama nii neid, kel aastatepikkune laulupeokogemus, kui ka neid, kes alles õpivad laulupidu armastama.

• Tartu laulupidu – see on koos laulmine, muusikaline elamus, vaatemäng, koostegevus, peomeeleolu, tseremooniad, persoonid ja traditsioonid.

• Tartu laulupidu on muusikaline suursündmus, millega võivad kaasneda muud üritused, mis võimendavad laulupeo tähistamist Tartus.

• Tartu lauluväljakul toimuval peakontserdil osalevad kõik kooriliigid ja puhkpilliorkestrid.

Tartu 2024. aasta laulupeo lähteidee ja muusikalise juhi konkursil võib kandidaat osaleda üksi või koos meeskonnaga. Muusikalise juhi kandidaadilt eeldatakse muusikalist kõrgharidust ja soovitav on varasem kogemus laulupeo liigijuhi või liigidirigendina.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 31. jaanuar 2022 kell 23.59. Konkursitöid oodatakse e-posti aadressile laulupidu@tartu.ee. Samuti võib ideekavandid tuua ümbrikus või saata aadressile Raekoja plats 12, 51004 Tartu (II korrus, ruum 201, Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond).

Konkursi tingimustega saab tutvuda aadressil tartulaulupidu.ee. Lisaküsimused palutakse saata e-posti aadressile laulupidu@tartu.ee.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles