HTM otsustas ühtlasi, et koolide avatuna hoidmiseks hakatakse ka kooliperet regulaarselt kiirtestima, see algab novembrist kõikides üldhariduskoolides. Kiirtestimise eesmärk on avastada kohe peale koolivaheaega võimalikud nakatunud. Kuidas täpselt kiirtestimine praktiliselt koolides välja nägema hakkab, pole veel aga selge.
Riho Raave ütles, et küll aga tähendab koolides kiirtestimine seda, et õpetajatele langeb väga suur koormus. Lisaks on õhus veel palju küsimusi, kuidas testimine praktiliselt koolis välja nägema hakkab, millised on nõuded ja ka see, mis saab siis, kui testivastus on positiivne.
«Kellelgi pole selles veel kogemusi, ei lastel ega õpetajatel,» lausus ta. «Esimesed testimispäevad saavad kindlasti väga keerulised olema.»
Raave sõnul kogunevad täna Tartu koolijuhid, et arutada kiirtestimise korraldust.
Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse järgi saab koolide ajutisele kaugõppele viimise üle otsustada terviseamet või valitsus, ent Tallinnas võtsid haridus- ja linnajuhid otsustamise enda kätte, nii et kõik linna koolid sunnitakse 4.–8. klassideni uuest nädalast kollektiivsele kaugõppele ilma õigusliku aluseta.
Ka õiguskantsler Ülle Madise kommenteeris, et Tallinna linnavalitsuse otsus jätta pärast koolivaheaga õpilased koju kaugõppele pole õiguspärane, kuna terviseameti otsuse alusel saab sulgeda vaid mõne konkreetse kooli, kui viiruse leviku olukord seda nõuab.
Koos terviseametiga otsustas Pärnu linnavalitsus, et kõik linna keskuslinnas ja osavaldades asuvad munitsipaalkoolid, omavalitsuse huvikoolid ja noortekeskused lähevad pärast koolivaheaega 1.–14. novembrini kaugõppele.
Terviseameti soovitusel tulevad Narva koolidesse koolivaheajale järgneval nädalal kontaktõppele vaid 1.–4. klasside õpilased. Põhjus on koroonaviiruse suur levik Narva linnas.