P, 25.09.2022

Nädala starter ⟩ Kindel osa Tartu identiteedist – kohvik Werner. Läbi aegade ja ikka veel!

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Kindel osa Tartu identiteedist – kohvik Werner. Läbi aegade ja ikka veel!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Wernerile iseloomulikke vaheseintega sektsioone kutsuti vaguniks. Kohviku tagumine, suitsune ruum oli maletajate päralt. Mängiti ka doominot, tamkat ja teisi lauamänge. Andrus Rüütli erakogu
Wernerile iseloomulikke vaheseintega sektsioone kutsuti vaguniks. Kohviku tagumine, suitsune ruum oli maletajate päralt. Mängiti ka doominot, tamkat ja teisi lauamänge. Andrus Rüütli erakogu Foto: Andrus Rüütli erakogu.

Kunstnik Ilmar Kruusamäe on Werneri stammkunde alates 1970. aastate lõpust, mil ta oli majandustudeng ja sidus end Tartu ülikooli kunstikabinetiga. Kruusamäel on hulk helli mälestusi ka 1980. aastatest, mil ta käis Werneris sageli koos oma hea sõbra kunstnik Valdur Ohakaga, kes kirgliku joonistajana kohviku põnevamaid tüpaaže visandas.

1895. aastal ilmunud ajalehekuulutusel palus isand Werner oma uut kondiitriäri tähele panna sõnadega: «Lubades kiiret ja ausat teenindust, palun et osutataks heatahtlikku huvi. Lugupidamisega J. Werner.» Isand Werner ei aimanud, et ta lubadus kestab 126 aastat, ja veel edasigi.

Märksõnad
Tagasi üles