K, 25.05.2022

Tartumaal oli pealelõunal elektrita veel 340 majapidamist

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Tartumaal oli pealelõunal elektrita veel 340 majapidamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suure osa elektrikatkestustest põhjustavad elektriliinidele langenud puud.
Suure osa elektrikatkestustest põhjustavad elektriliinidele langenud puud. Foto: Elektrilevi

Reede lõunal oli Elektrilevi taastanud elektriühenduse enam kui 30 000 majapidamises ning suurimad edusammud on tehtud Tartumaal, kus loodetakse õhtuks taastada kogu keskpinge.

Reede päeval oli Elektrilevi taastanud kokku rohkem kui 30 000 kliendi elektriühenduse. Suurimad edusammud rikete kõrvaldamisel olid tehtud Tartumaal, kus vooluta klientide arv oli langenud 4000 pealt 340-ni.

Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialisti Hardi Puusepa sõnul on seejuures lootust, et õhtuks taastub Tartumaal kogu keskpingevõrk. «On väike lootus, et saame Tartu maakonnas õhtuks probleemid keskpingega täielikult lahendatud, samas tuuled pole veel vaibunud. Töö rikete lahendamise nimel käib üle Eesti 24/7, olenemata ilmast,» ütles ta.

Enim rikkeid elektrivõrgus on endiselt Pärnumaal, kus vooluta on 3027 majapidamist. Kokku oli terve Eesti peale reedel kella 15.16 seisuga vooluta 9900 klienti, kelle elektriühenduse taastamise nimel teeb tööd ligi 60 rikkebrigaadi üle riigi.

«Rikete likvideerimisel on suur abi olnud droonidest, mis on näiteks Puhja ja Vändra piirkondades meie jaoks rikete olukorra palju selgemaks muutnud. See omakorda lihtsustab rikkeolukordade lahendamist, sest brigaadid jõuavad õigete rikkekohtadeni kiiremini,» lisas Puusepp.

Märksõnad
Tagasi üles