E, 29.05.2023

Elva pälvis Euroopa parima spordilinna tiitli

Henn Uuetoa
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Euroopa parima spordilinna tiitel «Golden Flag» antakse Elvale ametlikult üle detsembris Brüsselis. Fotol vasakult: Elva valla turismijuht Moonika Einaste, SA Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane, Elva valla spordijuht Madis Šumanov ja Elva abivallavanem Marika Saar.
Euroopa parima spordilinna tiitel «Golden Flag» antakse Elvale ametlikult üle detsembris Brüsselis. Fotol vasakult: Elva valla turismijuht Moonika Einaste, SA Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane, Elva valla spordijuht Madis Šumanov ja Elva abivallavanem Marika Saar. Foto: Merilyn Säde

Eelmisel aastal tunnustati Elvat parima spordilinna tiitliga ja koos seitsme teise linnaga võisteldi tänavu omakorda parimaks spordilinnaks saamise nimel, mille Elva ka võitis.

Parima spordilinna auhinda annab välja mittetulundusühing ACES Europe ning tiitli saamise nimel võistles Elva seitsme Euroopa linnaga. MTÜ esindaja Gian Francesco Lupattelli ütles, et pärast kõikide spordilinnade aruannete hindamist otsustati parimaks spordilinnaks nimetada just Elva. «Elva vald on teinud erakordselt palju tööd selle aasta jooksul ning seetõttu soovime anda auhinna ja tiitli just Elvale,» selgitas ta.

Parima spordilinna tiitlile eelnes aga eelmisel aastal pälvitud Euroopa spordilinna tiitel ning selle saamiseks tuli kokku panna kandidatuuriraamat. Nii valiski ACES Europa välja seitse n-ö finalisti, kes parima spordilinna tiitli saamiseks sel aastal kord kvartalis aruande kõikidest oma linna spordiga seotud tegevustest pidid esitama.

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et tiitel on saadud tänu kõikide Elva valla koolide, spordiklubide ning üleüldise kogukonna toel. «See on suur tunnustus meile kõigile. Komisjon hindab kõrgelt kogu piirkonna tegevusi, meil on väga aktiivne kogukond ning oleme suutnud «Elva miljoniga» kaasata väga paljusid inimesi. See eristas meid kindlasti teistest spordilinnadest,» sõnas ta.

Ka Elva abivallavanem Marika Saar leidis, et sihtasutus Elva Kultuur ja Sport on tänavu teinud suurepärast tööd, mille värvikaim näide on liikumiskampaania. «Loodan väga, et Elva inimesed tunnevad rõõmu selle tunnustuse üle ning see annab veelgi juurde hoogu miljon kilomeetrit aasta lõpuks kokku koguda,» rääkis Saar.

Ka uskus ta, et Euroopalt saadud tunnustus näitab selgelt, et Elva vald ei ole ääremaa, vaid et oleme Euroopas kõrgelt tunnustatud ja märgatud.

Euroopa parima spordilinna tiitel Golden Flag antakse Elvale ametlikult üle detsembrikuus Brüsselis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles