Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kliinikumi rinnakabinetis, mis asub Kvartalis, saavad naised mure ilmnedes kiire vastuse

Kui naise kaebused rinnas vajavad kiiret uuringut, pääseb ta kohe uuringule. Pildil radioloogioakliiniku tehnik Imbi Ojaste Tartu kesklinnas Kvartalisse rajatud ülikooli kliinikumi uues keskuses. FOTO: Margus Ansu

Kvartali keskuses avatud Tartu ülikooli kliinikumi rinnakabinetti on oodatud naised, kel on tekkinud mure oma rindade tervise pärast. Pöörduda saab nii saatekirjaga kui ka ilma. Mõlemal juhul on teenus patsiendile tasuta.

Tartu ülikooli kliinikumi rinnakabineti ämmaemand Anne Ilves selgitas, et rinnakabineti töö eesmärk on rinnavähi ennetamine, aga ka muude rindadega seotud tervisemurede lahendamine.

Nii neiud kui ka prouad

«Kabinetti on oodatud igas vanuses naised, kellel on küsimusi või probleeme,» rääkis ta. «Näiteks valu rinnas või ennast kontrollides leitud muutused rindade kujus, suuruses või tükk rinnas. Või eritis rinnanibust, punetus või ka lihtsalt ebamugavustunne.»

Rinnakabineti ämmaemand kuulab ära naise mured, nõustab ja vaatab rinnad üle. Rinnavähi kahtluse korral saadab ta naise kohe rinnaultraheli- või mammograafiakabinetti, mis asuvad sealsamas Kvartali keskuses.

Pärast uuringut suunatakse patsient vajaduse korral juba edasi rinnaarsti ehk mammoloogi vastuvõtule.

Mure korral võib naine tulla otse Kvartali esimesel korrusel asuva Tartu ülikooli kliinikumi vastuvõtulauda, kus registratuuri töötaja leiab kiirelt esimese sobiva aja. FOTO: Margus Ansu

Rinnakabineti eelis on kiirus

Doktor Pilvi Ilves. FOTO: Margus Ansu

TÜ kliinikumi radioloogiakliiniku juhataja doktor Pilvi Ilves rõhutas, et kabineti töökorraldus võimaldab naisel saada murele kiire vastuse ning probleemile ka lahenduse.

«Nii saame vähendada mammoloogia vastuvõtule ootavate naiste järjekorda ja hoida kokku väärtuslikku aega võitluses vähiga,» rõhutas ta. «Rinnavähki on mammograafiauuringul võimalik avastada varases staadiumis ja siis on võimalik ka täielik tervenemine.»

Vastuvõtule saab aega broneerida etteregistreerimiskeskuse numbril 731 9100. Võib tulla ka otse kohale, kus rinnakabineti registratuuri töötaja leiab kiirelt esimese sobiva aja.

Tartu ülikooli kliinikumi kabinetid asuvad kesklinnas Kvartali keskuse I korrusel raamatupoe kõrval.

Tagasi üles
Back