Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kaugõpe päästis valimisjaoskonna kolimisest

Vaimastvere koolimajas oli valimispäeva ennelõunal suhteliselt rahulik. FOTO: Eili Arula

Valimispäeva ennelõunal oli Jõgeva lähistel Vaimastvere kooli valimisjaoskonnas üsna vaikne. Jaoskond asus harjumuspäraselt kooli fuajees. Ka eelvalimiste ajal oli jaoskond samas kohas, kuid seda ainult seetõttu, et kool oli koroonaviiruse puhangu tõttu juba teist nädalat kaugõppel.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Valimiskomisjoni esimees Helga Amor selgitas, et kui õpilased oleks koolis olnud, pidanuks nad jaoskonna kolima kooli teises otsas asuvasse võimlasse. Kuigi maja on sama, oleks see kindlasti harjumuse järgi tegutsevates inimestes tekitanud segadust. «Inimesed on kohaga harjunud ning isegi kui suured sildid väljas, oleks osa rahvast kindlasti vale ukse taha läinud,» arvas Amor.

Vaimastvere jaoskonna valimiskomisjoni liikmed möönsid, et nüüd, mil eelvalimiste päevad olid nihutatud nädala lõpu poole, oli ka valimisaktiivsus eelvalimiste aegu suurem. Samas tõdes Amor, et ilmselt on kasvanud ka e-hääletamise aktiivsus. «See on praegu ikka nii lihtsaks ja mugavaks tehtud. Seega on loogiline, miks inimesed eelistavad e-hääletamist,» lisas esimees.

Tagasi üles
Back