Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartu Maarja kirik saab toetuste abil ka tornikiivri ja torniosa aknad

Tartu Maarja kiriku torni ehitustööd suve lõpul. FOTO: Are Tralla

Kuigi algsest hankest Tartu Maarja kiriku tornikiivri ning torniosa akende ehituseks raha ei jagunud, on aasta jooksul kogutud ligi 260 000 eurot, millest piisab, et needki tuleva aasta jaanipäevaks valmis ehitada.

Suurema osa kogutud summast ehk 150 000 eurot moodustab Tartu linna toetus lisaeelarvest ja järgmise aasta eelarvest. Olulise panuse andis lisarahastusse ka kirikufond, kes 2020. aasta jooksul kogus selleks 15 500 eurot.

Kirikufondi nõukogu esimehe Indrek Laulu sõnul on Maarja kirik Tartule oluline sümbol, mille taastamise nimel on pikalt vaeva nähtud. «Tänavu õnnestus kauaoodatud ehitustöödega lahkete annetajate toel algust teha ning peagi ehib kirikut taas torn, mis seal viimased 65 aastat puudunud on,» märkis ta.

Kirikufondi tegevjuhi Katri Gailit sõnutsi on rõõmustav, et inimesed soovivad keerulisest aastast hoolimata südamelähedastesse algatustesse panustada. Ta lisas, et seejuures on aina enam inimesi enda jaoks avastanud annetamist kui võimalust olulisi valdkondi toetada. «Ka väike panus aitab ellu viia suuri muutusi, nagu Tartu Maarja kiriku puhul näha võime,» ütles Gailit.

Kiriku ehitustöid alustati tänavu jaanuaris ning praeguseks on jõutud viimase tornikorruseni. Novembri keskpaigaks peaks torn olema saavutanud esialgselt hankes kokkulepitud kõrguse 33,4 meetrit, mille peale valatakse kiivriosaalune betoonplaat. Selleks ajaks saab paigaldatud ka torniossa keerdtrepp.

Lisarahastuse eest ehitatav tornikiiver koos akende paigaldusega valmib tuleva aasta 24. juuniks. Töid teeb Embach Ehitus OÜ.

Järgmise tööna on vaja vahetada katus ning sellega ühes laduda kõrgemaks altari poole jääv altaritagune vahesein katuseni. Tööde eeldatav maksumus on umbes 800 000 eurot.

Tagasi üles
Back