Galerii Üle 1000 inimese nautis jooksmist öises ülikoolilinnas (1)

Armas Riives
, reporter
Copy

Tartus peetav jooksuüritus Friday Night Run tähistas enda esimest juubelit. Viiendat korda toimunud ööjooksul võttis esialgsetel andmetel osa 1006 spordisõpra.

2017. aastal esimesel Friday Night Runil üles astunud NOËP oli laval ka seekord. Pärast ligi tunnist DJ-kava saatis NOËP ehk Andres Kõpper jooksjad ka rajale.

Mullu palju positiivset tagasisidet saanud rada oli kasutuses ka tänavu. Neljakilomeetrisel trassil väisasid jooksjad ikoonilisi ja kauneid kohti: Raekoja plats ja «Suudlevad tudengid», Tartu ülikooli peahoone, Tartu tähetorn, Toomemägi, Püssirohukelder, Kuradisild ning Inglisild.

Esimest korda Friday Night Runist osa võtnud ja teise naisena lõpetanud Carmen Rääk jäi üritusega väga rahule. «Väga lahe oli, polegi pimedas niimoodi jooksnud. NOËP tõmbas enne starti hästi käima ka, sai hea emotsiooniga jooksma minna,» rääkis ta.

Teist aastat järjest üritusele tulnud Karl Erik Kuum leiab, et Friday Night Runile tasub tulla just atmosfääri pärast. «Mulle jälle väga meeldis. Siin on kuidagi eriline atmosfäär, lahe rada ja seetõttu tulingi uuesti,» sõnas ta.

Friday Night Runist on igal aastal osa võtnud tuhatkond inimest. Ürituse osalejate rekord püstitati 2019. aastal, kui Raekoja platsile kogunes 1444 ööjooksjat.

Tartu linnamaratoni põhipäeval, 2. oktoobril, on kavas 42, 21 ja 10 km jooksu- ja (kepi)kõnnidistantsid. Lisaks on Tartu südalinnas traditsioonilised lastejooksud.

Friday Night Runi tulemused leiab SIIT.

Tagasi üles