L, 3.12.2022

Politsei otsis Tartus taga tänavu juba mitmendat korda kadunud 72-aastast meest

Lenel Karu
, reporter
Politsei otsis Tartus taga tänavu juba mitmendat korda kadunud 72-aastast meest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politseiauto. Foto on illustratiivne.
Politseiauto. Foto on illustratiivne. Foto: Arved Breidaks

Tartus kadunuks jäänud 72-aastane Valeri leiti täna õhtul Vaksali tänavalt, kus ta püüdis meeltesegaduses leida oma lähedast, kes enam ammu seal ei ela. Mees kiiret arstiabi ei vajanud ja ta viidi praegu tagasi koju.

Täna, 30. septembril kella 16 ajal sai politsei teate, et Valeri läks lähedasega keskpäeval poodi. Ajal, mil lähedast tabas terviserike ja kiirabi temaga tegeles, kõndis Valeri sealt ära ja tema asukoht jäi teadmata. Politsei on sama meest viimastel aastatel korduvalt taga otsinud põhjusel, et Valeri lahkub meeltesegaduses kodust ega oska enam tagasi minna.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Baldur Pilden ütles, et ühtki inimest ei saa väevõimuga kodus luku taga hoida, kuid alati saab võimalikke riske ennetada. „Näiteks antud juhul ei olnud eakal terviseprobleemidega mehel mobiiltelefoni, mis võimaldanuks temaga kontakti hoida ja uurida, kus ta liigub ja kuidas ta end parasjagu tunneb.

Teisalt aitaks telefon kriitilises olukorras ka abivajaja asukohta tuvastada juhul, kui ta on hätta sattunud,“ märkis operatiivjuht soovitades, et eakatel lähedastel oleks kodust lahkudes mobiiltelefon alati kaasas. „Nii saab kodustega kontakti hoida, kuid samas saab ka aegkriitilisel hetkel abi küsida, kui vajadus selleks peaks tekkima.“

„Täna läks taas hästi ja mees leiti, kuid rõõmustada selle üle pikalt pole põhjust. Nimelt oleme praeguseks sama meest kordi ja kordi taga otsinud, sest ta ei oska meeltesegaduses tagasi koju minna.

Iga järgmine samasugune kadumise episood tõstab aga tõenäosust aina kurvemaks tagajärjeks. Seepärast püüame kohaliku omavalitsuse ja teiste partneritega leida sellele perele võimalikult kiire lahenduse, kuidas taolisi ohuolukordi edaspidi ennetada,“ sõnas politsei operatiivjuht.

Märksõnad
Tagasi üles