Bigbank võidutseb meistrite liigas

Lenel Karu
Šveitsi saalis oli ebamugav mängida, kuid see tõi tartlastele edasipääsu järgmisse ringi. Foto: Erakogu

Tänavu meistrite liigas mängimist alustanud Bigbank Tartu võrkpallimeeskond teenis võõrsil Šveitsi meeskonna Amriswili Lindaren Volley vastu kahe mängu kokkuvõttes edasipääsu turniiri järgmisse ringi. Kuigi mäng lõppes tartlaste 2:3 kaotusega, oli see tulemus piisav ning andis vajaliku õppetunni järgmisteks lahinguteks.

Peatreener Alar Rikberg ütles, et mängu algus oli väga hea, sealt edasi tuli ette rohkem pisivigu ja lahendamata palle. «Kindlasti oli meeskonnal ka närv sees. Ebatäpsusi jagus nii lihtsates kaitsemängu pallides, sidemängijate otsustes kui ka üks ühele rünnakutes,» selgitas Rikberg.

«Väga tasavägiste geimide lõpetamine enda kasuks on üks asi, mida me veel õppima peame, ka sõprusmängudes on see probleemiks osutunud,» nentis peatreener. Selle mängu teise geimi lõpus mängis rolli aga piirikohtunik, kes vilistas Valentin Kordase rünnaku auti, kuigi videolt oli Tartu juhendaja sõnul selgelt näha, et pall oli sees ja seis oleks pidanud jääma 24:24 viiki.