Teadupärast lükkas rahvusvaheline olümpiakomitee pandeemia tõttu 2020. aasta suvesse kavandatud Tokyo mängud aasta võrra edasi ning need peeti maha tänavu 23. juulist 8. augustini. Seda hoolimata tõsiasjast, et Jaapani pealinnas kehtis endiselt eriolukord ning augusti alguses registreeriti seal iga päev üle 3000 uue nakatumisjuhtumi.
24. septembril Lydia hotelli sündmuskeskuses peetud konverentsil teatas sporditeadlane Mehis Viru, et suure tõenäosusega ei lubata pealtvaatajaid ka järgmise aasta veebruaris toimuvate Pekingi taliolümpiamängude tribüünidele. Viiel korral olümpiamängudel osalenud sõudja Tõnu Endrekson tõdes seepeale, et sellest oleks väga kahju. «Koroonaolukord pole kurb vaid sportlastele, vaid spordile tervikuna,» leidis ta.
Samas avaldas Endrekson arvamust, et Tokyo olümpiamängud ei erinenud kuigi palju varasematest mängudest. «Koroonapositiivsete arv küll järjest suurenes, aga me suutsime võistlused enne ära teha.»
Endrekson ütles, et peamine, millest ta sel korral puudust tundis, oligi publik. Kuigi sõudmisvõistluse ajal keskenduvad sportlased kindlalt distantsile, tahtnuks ta autasustamisel või finišipaigas näha kaasaelajaid – tavaliselt on neid seal tuhandeid.
Ratsutaja Dina Ellermann, kes käis olümpiamängudel esimest korda, tõdes, et publik oleks veidi särtsu juurde andnud, ent samas arvas ta, et võistlussooritust tühjad tribüünid kuigi palju ei mõjutanud.
Ellermann meenutas, kuidas mängudel tuli iga kord ruumi sisenedes käsi pesta ja desinfitseerida ning kanda kummikindaid. Samuti testiti sportlasi iga päev. Ka kirjeldas ratsasportlane, kuidas alati, kui bussi siseneti, mõõtsid vabatahtlikud töötajad sportlaste kehatemperatuuri ning kuidas sõidukite uksi ja aknaid kinni pitseeriti, et tee peal ükski sportlane ei lisanduks või kaduma ei läheks.