Kliinikum avab Kvartali keskuses vaktsineerimiskabineti

Tartu Postimees
Copy
Vaktsineerima oodatakse kõiki üle 12-aastaseid ja alaealistel on vajalik vanema nõusolek.
Vaktsineerima oodatakse kõiki üle 12-aastaseid ja alaealistel on vajalik vanema nõusolek. Foto: Kristjan Teedema

1. oktoobrist avab Tartu ülikooli kliinikum uutes Kvartali keskuse vastuvõtukabinettides täiendava võimaluse vaktsineerida COVID-19 vastu.

Sooviga pakkuda inimestele jätkuvalt võimalikult mugavaid võimalusi vaktsineerimiseks, alustab Kvartali keskuses 1. oktoobrist vaktsineerimiskabinet. «Et inimeste igapäevatoimingute liikumisteed kulgevad õhtuti ning nädalavahetustel sageli kaubanduskeskuses ja selle läheduses, on oluline pakkuda seal ka võimalust oma tervise kaitsmiseks läbi vaktsineerimise,» ütles kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder.

Ta lisas, et COVID-19 vastu vaktsineerimine kolmanda laine ja sügis-talvise perioodi alguses võimaldab ennetada raskeid haigestumisi olulisel määral.

Kvartali keskuse juhatuse liige Kaire Krevald ütles, et iga seni vaktsineerimata külastaja või kesklinnas viibija saab nüüd mugavalt poeskäigu ja paljude meditsiiniteenuste kõrval ka teha kaitsesüsti COVID-19 vastu.

Kvartali kabinettides on vaktsineerimine avatud tööpäevadel kell 16.00–19.00 ja nädalavahetustel kell 12.00–16.00 ning soovijatel on võimalik vaktsineerida nii aega ette broneerides kui ka ilma.

Kasutusel on kahedoosiline Pfizeri ja ühedoosiline Jansseni COVID-19 vaktsiin. Aega saab vaktsineerimiseks broneerida üleriigilises digiregistratuuris või kliinikumi etteregistreerimisekeskuse telefonil 731 7200.

Kliinikumi Kvartali keskuse kabinetid asuvad 1. korrusel raamatupoe kõrval. Vaktsineerimist viib läbi kliinikumi vaktsineerimismeeskond, kes tagab ka tavapärase 15-minutilise vaktsineerimisjärgse jälgimise. Lisaks vaktsineerimisekabinetile tegutseb Kvartalis 2. septembril avatud rinnakabinet, silmakabinet ning hambaröntgeni kabinet.

Tänaseks on kliinikumi meeskond teinud ligi 139 000 vaktsiinidoosi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles