Tartus valmis vabaajaväljakute kaardirakendus (1)

Tartu Postimees
Copy
Tartu kaubamaja mänguväljak.
Tartu kaubamaja mänguväljak. Foto: Sille Annuk

Valmis Tartu vabaajaväljakute kaardirakendus, kust leiab kõik linnas asuvad avalikult kasutatavad mängu-, spordi- ja kooliõue väljakud ning koerte jalutusväljakud.

Tartu linnas asub ligi sada erinevat väljakut, kus on võimalik sportida, veeta aega laste ja peredega või treenida koeri. Valminud kaardirakenduses on iga väljaku puhul loetletud seal asuvad mängu- või spordivahendid ning iga väljakut illustreerib interaktiivne 360° foto.

Samuti saab seal tutvuda ka mitmete spordivahendite treeningvideotega, mis julgustavad inimesi välitreeningvahendeid kasutama. Lisaks on kaardirakenduse kaudu võimalik edastada ka konkreetset väljakut puudutavaid heakorraprobleemide teateid ning saata ettepanekuid väljaku täiendamise või arendamise kohta.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul soovib ta, et nii tartlased kui ka linna külalised leiaksid endale siin meelepäraseid liikumisvõimalusi. «Arvestame ka sellega, et inimeste soovid, vajadused ja võimed on erinevad – uues rakenduses on leitavad kõik Tartus pakutavad võimalused õues aktiivselt vaba aega veeta,» sõnas Lees.

Vabaajaväljakute kaardirakenduse leiab siit.

Tagasi üles