Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Toomas Jürgenstein: EKRE ei soovinud rahvahääletust

Toomas Jürgenstein FOTO: Margus Ansu

Üle kahe kuu tagasi avaldas Jaak Valge artikli «Tartlased otsustagu ise ja otse!» (TPM, 2.7) ning esitas idee korraldada koos kohalike valimistega ka rahvahääletus plaanitava südalinna kultuurikeskuse asukoha üle. Põhjendasin mõni päev hiljem artiklis «Rahvaküsitlus ei ole valimispropaganda» (TPM, 7.7), miks ei ole see minu meelest hea idee: esiteks ei jõua, teiseks oli riigikogu otsus tolleks hetkeks veel vastu võtmata ning kolmandaks, kultuurikeskus on osa Tartu arengust, mida ei tohiks valimistel eraldi välja tõsta.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Minu artikliga koos ilmus Jaak Valge sõbralik ja julgustav kommentaar «Saab, Toomas, saab, kui ainult tahetakse», kus ta kinnitas, et rahvaküsitluse korraldamine koos valimistega on võimalik ja vajalik.

Kuna võtsin oma tollases artiklis seisukoha, et koos valimistega planeeritud rahvahääletus on odavavõitu propaganda, hakkas südametunnistus piinama ning mul tekkis mõte, et äkki tegin EKRE-le oma hinnanguga liiga. Arvasin, et võibolla soovivad nad siiralt koos kohalike valimistega rahvahääletust, hakkav selle nimel tegutsema, viivad teema volikokku jne. Kuna üldise rahvahääletuse vormi teatud ehitise asukoha kohta pole Tartus varem kasutatud, oleks pidanud alustama konsultatsioone teiste erakondadega, püüdma erakorralist istungit kokku kutsuda, valmistama ette ettepanekud Tartu linnavolikogu katseleile jne.

Tagasi üles
Back