E, 25.09.2023

Tartu rattamaratonil on oodata Eesti-Läti duelli

Liisa Salekešina
Facebook
Comments
Laupäeval astuvad võistlustulle lapsed Tähtvere spordipargis ning osaleda saab ka virtuaalvõistlusel.
Laupäeval astuvad võistlustulle lapsed Tähtvere spordipargis ning osaleda saab ka virtuaalvõistlusel. Foto: Malle Elvet

Sel pühapäeval toimub 24. Tartu rattamaraton. Kohale on oodata tugevaid Eesti ja Läti rattureid ning stardijoonele tuleb ka hiljutine Vuelta etapivõitja Rein Taaramäe. Teiste seas on stardinimekirjas president Kersti Kaljulaid.

Rattamaratoni medalipretendendid on eestlastest 2019. aasta võitja Gert Jõeäär ning eelmise aasta kolmas mees Peeter Tarvis. Muidugi ei saa mainimata jätta Eesti profirattureid: Rein Taaramäed, kelle viimane osavõtt oli rattamaratonil 2005. aastal, ning Mihkel Räime, kes osales viimati aastal 2018, ning on samuti lubanud kodusest rattamaratonist osa võtta.

Lätlaste poole pealt on vastas Tartu rattamaratoni kahekordne võitja Andzs Flaksis ning eelmisel aastal teisena lõpetanud Maris Bogdanovics.

Naistest on samuti kohal viimaste aastate paremik: eelmise aasta võitja Janelle Uibokand, 2015. aasta võitja Liisa Ehrberg ning viimastel aastatel maastikuratta olümpiakrossile keskenduv Mari-Liis Mõttus. Auhinnapoodiumi kohtade pärast hakkavad võistlema lätlastest kahekordne Tartu rattamaratoni võitja Lelde Ardava ning eelmise aasta kolmas naine Katrina Jaunslaviete-Kipure.

Stardinimekirjas on ka president Kersti Kaljulaid, kes stardib koos 89 kilomeetri läbijatega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles