E, 5.06.2023

Kelmid käisid taas inimeste pangakontode kallal

Eili Arula
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 1
Kelmid esitlevad end telefonikõne tehes pangatöötajana ning nõuavad inimestelt nende pangakonto PIN-koode.
Kelmid esitlevad end telefonikõne tehes pangatöötajana ning nõuavad inimestelt nende pangakonto PIN-koode. Foto: Arvo Meeks

Politsei Lõuna prefektuuri on selle nädala jooksul laekunud juba neli teadet kelmidest, kes telefonitsi küsivad inimestelt nende pangakontole sisenemiseks PIN-koode.
 

Reedel, 10. septembril helistas 45-aastasele tartlasele end pangatöötajana esitlenud inimene uurides, kas kontoomanik on avaldanud soovi oma kontaktandmete muutmiseks.

Kuuldes, et kontoomanik seda teinud ei olnud tekitas helistaja inimeses kahtluse, et tema kontoga on midagi valesti. Naisel paluti sisestada oma PIN-koodid, misjärel avastas ta, et tema pangaarvelt on kadunud 900 eurot ning lisaks on tema nimele võetud 2000 euro väärtuses laenu.

Teisipäeval, 14. septembril pöördus politsei poole Tartus elav naine, kes väidetava pangatöötaja telefonikõne läbi kaotas oma kontolt autentimiskoode sisestades 307 eurot.

Eile vahendas politsei, et möödunud nädalal jäid rahast ilma veel kaks tartlast, kelle pangakontolt võeti raha kasutades sama skeemi.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles