T, 31.01.2023

Sibulateel avatakse 20 puhveti uksed

Liina Ludvig
, ajakirjanik
Sibulateel avatakse 20 puhveti uksed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Menüüdes on ohtralt sibularoogasid ja kalatoite: suppe, praade ja muidugi pirukaid.
Menüüdes on ohtralt sibularoogasid ja kalatoite: suppe, praade ja muidugi pirukaid. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Traditsiooniline puhvetite päev, mis tõmbab kokku suvise hooaja ja toob Sibulateele sealsetest sügisandidest lugu pidavad külalised, toimub laupäeval, 11. septembril kuuendat korda. Üritusega ühes valitakse ka uus sibulapirukameister ning pilkupüüdvaim sibulamüügikoht.

Seekordne puhvetite päev on geograafiliselt veelgi mitmekesisem kui varem: Koosalt ja Vanaussaialt Lümati ja Kadrinani (mitte ajada seda Lääne-Virumaaga) ning Kokoralt ja Haavakivilt Nina, Kolkja ja Varnjani. 

«Samas soovitan külalisel kodus eeltöö ära teha, kaarti ja puhvetites pakutavat uurida: kõiki 20 puhvetit seitsme tunni sisse mahutada on väga keeruline ja nii ei jõuaks kohalikku elu üldse nautida. Eeltööd saab teha kodulehelt leitava info ja kaardi abil,» ütles Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe

Menüüdes on ohtralt sibularoogasid ja kalatoite: suppe, praade ja muidugi pirukaid. On pannkooke ja kohupiimapalle, on ulukiliha ja seeneroogasid. Lisaks toidule on Sibulatee puhvetite päeval oluline osa ka kohaliku eluolu näitamisel. On näitusi vanausuliste igapäevaelust, näidislaudu vanausuliste argipäevast. Lastele on mitmes puhvetis tegevusi ja leiab ka kohti, kus loomi vaadata või paitada.

Traditsiooniliselt selgitatakse sel päeval välja Sibulatee parim sibulapirukameister ja pilkupüüdvaima sibulamüügi väljapaneku asukoht. Meistritiitli üle otsustab kokku kutsutud žürii, väljapaneku aumärgi saaja valib välja Sibulatee võrgustik. Varasemate sibulapirukameistrite hõrke tooteid saavad ka külalised mekkida: esimese aasta võitja Natalja Rästas avab Kolkjas oma puhveti ning eelmise aasta tiitliomaniku Tatjana Kruglova pirukaid saab soetada Kasepää poest.

Kohalik hoogne turismihooaeg saab samuti puhvetite päevaga joone alla. Nii on viimast korda avatud Voronja galerii selle suve näitus «Kolmainsus. Teadus. Kunst. Ulme» ja galeriis ambulARToorium saab vaadata nii püsinäitust kui ka kuulsat fotonäitust «EHA». Avatud on nii Samovarimaja kui ka Peipsimaa külastuskeskus ja Kolkja vanausuliste muuseum. Samuti on laupäeval viimaseks graafikujärgseks päevaks sel hooajal avatud Kodavere pärimuskeskus.

Puhvetid on avatud 11. septembril kell 11–18. Kell 19 kutsub külalisi külla Liivi muuseum, mille rehe all etendub Kalev Kudu teatrietendus «Ma tahaksin olla kui lill ...».

Kõigile külalistele palutakse südamele panna, et Sibulateele tuleb külla tulla vaid tervena. Mõnes siseruumidesse laienenud puhvetites küsitakse näha ka tervisetõendeid.

Kogu info Sibulatee puhvetite päeva kohta on leitav Sibulatee kodulehel www.sibulatee.ee/uritused/sibulatee-puhvetite-paev-2021.

Märksõnad
Tagasi üles