Linn soovib osta Ihaste tee 18 kinnistule kavandatud roheala (1)

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Raieks märgistatud puu Ihaste 18 kinnistul.
Raieks märgistatud puu Ihaste 18 kinnistul. Foto: Ragnar Peets

Tartu linnavalitsus tegi viimasel ajal metsatüli keskmes olnud Ihaste tee 18 kinnistu omanikule OÜ Paju Arendus ettepaneku müüa linnale kinnistust 4,1 hektari suurune tükk, mis on üldplaneeringus kavandatud rohealaks ja kooli rajamiseks.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul soovib linnavalitsus maa ostuga anda Ihaste kogukonnale kindlustunde, et üldplaneeringus rohealana määratletud alal kõrghaljastus säilib. «Kui kokkulepe õnnestub saavutada, hakkab linn ise seal puhkemetsa hooldama ja selle kasutamist korraldama,» ütles linnapea.

Osa kõnealusest maatükist peaks üldplaneeringu kohaselt jääma ka Ihaste linnaosa tulevase kooli ja lasteaia alla.

Linnavalitsus on valmis tehingu sõlmima kohe pärast maa hindamist ja hinnas kokkuleppimist ning uute kinnistute moodustamist. Kuni müügilepingu sõlmimiseni palub linn omanikul lõpetada igasugune tegevus nimetatud alal, mis jääb Pallase puiestee äärde.

Kogu 4,1 hektari suurusest maa-alast, mida linn soovib osta, on ligi 1,4 hektarit ühiskondlike hoonete maa, kuhu ongi tulevikus kavas ehitada kool ja lasteaed. «2,7 hektari suurune ala on üldplaneeringu järgi kaitstav roheala, mille säilimine avalikuks kasutamiseks on kõige paremini tagatud siis, kui see on linna omandis,» märkis Klaas.

Ihaste 18 omanik alustas mõne aja eest oma maal ulatuslikku raiet, et teha ruumi sinna tulevikus kerkivatele elamutele. See aga ajas tagajalgadele mitmed ümbruskondsed elanikud, kelle meelest on selline tegevus lubamatu, kui pole veel kehtestatud detailplaneeringut.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles