Lisaks on homme võimalik sisse põigata vaimse tervise kohvikusse.
«Proovime esimest korda Eestis koostöös kohalike söögikohtadega vaimse tervise kohviku kontseptsiooni: kuidas täiustada kohviku keskkonda, et inimesed tunneksid end seal piisavalt mugavalt, et jagada oma vaimse tervise muresid?» tutvustas Oidermaa.
Kui vaimse tervise kohvikust ükskõik mida tellida, saab homme valida menüüst ka ühe vaimse tervise nipikaardi. Vaimse tervise nipid on parem uni, vähem muretsemist, parem meeleolu ja enesetunne, puhkus oma mõtetest, parem mälu, vähem stressi, oskus teisi paremini toetada. Paljude kohvikute töötajad on läbinud vaimse tervise esmaabi koolituse ja kõikide osalevate kohvikute lugemisvarasse lisati vaimse tervise materjale.
Osalevad ka rohkem kui 50 vabatahtlikku Tallinnas ja Tartus, kes istuvad sel päeval kohvikus märgistatud laua taga ning on kohviku külastaja jaoks olemas. See tähendab, et nad on valmis ära kuulama kohvikusse tulnud inimese, kes seda sel hetkel soovib, ja temaga vestlema.
Vaimse tervise kohvikud on Reval Café, Gustav Gastro Cafe, Werner, Säde, Väike Säde, Illegaard, Pirogov ja Zavood.
Vaimse tervise kohvikute kõrval tulevad homme Aparaaditehasesse ja Raekoja platsile sõbrapingid. Sõbrapink on 11-aastase Johanna väljamõeldud idee selleks, et lapsed leiaks lihtsamini sõpru ja mängukaaslasi. Johanna loodab, et sõbrapingid võiksid jõuda kõigisse Eesti lasteaedadesse ja koolidesse. Statistiliselt iga seitsmes laps tunneb end üksikuna ja tahaks leida mänguseltsilist. Sõbrapink teeb selle lihtsamaks.
«Suitsiidiennetuspäeva raames viime sõbrapingid avalikku ruumi. Oleme eestlastena küll tagasihoidlikud ning võõrastega suhtlemisse suhtume skeptiliselt, nii et võib-olla on just sõbrapingile istumine hea moodus, kuidas anda märku, et vajan täna vestluskaaslast või olen valmis kellegi teise jaoks olemas olema,» julgustas Oidermaa. Ta lisas, et kui elu paistab tumedates toonides, on vaja astuda see raske näiv samm ja rääkida oma murest kellelegi.
Suitsiidiennetuspäeva «Olen olemas» täpsem teave on http://peaasi.ee/olenolemas/.
Kui tunned, et vajad abi, uuri lähemalt https://peaasi.ee/kysi-noustajalt/.