Lihatööstuse pikaaegse juhi mälestuseks istutati tamm

Eili Arula
, ajakirjanik
Copy
Tamme istutasid lihatööstuse töötajad ja Nõo vallavanem Rain Sangernebo(pildil vasakult kolmas).
Tamme istutasid lihatööstuse töötajad ja Nõo vallavanem Rain Sangernebo(pildil vasakult kolmas). Foto: Liia Sirel

Täna, 9. septembril möödus aasta Nõo lihatööstust ligi kolmkümmend aastat juhtinud Toomas Kruustüki surmast. Lihatööstuse töötajad istutasid sel puhul Kruustüki mälestuseks Nõo vallamaja lähistele püramiidtamme.

Sündmuse eestvedaja oli Toomas Kruustüki poeg, Nõo lihatööstuse nõukogu esimees Simmo Kruustük. Ta tänas valda, kes aitas leida puule sobiva koha. «Kuna ettevõtte arenduste tõttu lähiaastatel on toimumas suuremad muutused, ei julgenud me tamme lihatööstuse maja lähedale ja arenduste keskele istutada. Praegune koht on puule väga sobiv ja näha kõigile, kes hommikul Nõo lihatööstusesse tööle tulevad,» rääkis Simmo Kruustük.

«Toomas Kruustük oli mees, kes heas mõttes õmbles nööbile pintsaku ümber, meenutas Nõo vallavanem Rain Sangernebo eelmisel aastal manala teele läinud ettevõtjat ja kogukonna toetajat.

Nõo lihatööstuses töötab praegu ligi 200 inimest. Töötajad meenutasid, et Toomas Kruustükile oli alati oluline hoida kõrgel oma ettevõtte lippu ning seejuures pidas ta kõige väärtuslikumaks oma töötajaskonda. Ka meenutasid töötajad, et Kruustük käis alatasa ringi tsehhides ja sel ajal jätkus tal alati oma inimestele toetavaid sõnu.

Toomas Kruustükki tabas mullu augusti lõpus terviserike. Ta suri 9. septembril 2020. aastal 62-aastaselt. Kruustük asutas Nõo lihatööstuse 1992. aastal ning oli selle juht 28 aastat ehk kuni oma surmani.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles