:format(webp)/nginx/o/2021/09/05/14048552t1h05e5.jpg)
Haridus- ja teadusministeeriumi uue põhimääruse järgi väheneb ministeeriumi juhtimistasandite arv ning senise nelja valdkonna asemel jaotub ministeeriumi põhitegevus kolme valdkonna vahel. Struktuurimuutuse tõttu tuli koondada töötajaid, kelle hulgas on ka Tartus ametis olnud isikuid.
Minister Liina Kersna põhjendas muutuse vajalikkust sellega, et ministeeriumis on tarvis kujundada uus töökultuur, mille keskmeks on hariduselu kõik osalised. «Eesmärk on lühendada ka juhtimisahelat ning piirata ebavajalikku bürokraatiat,» selgitas minister. «Soovime, et ministeerium juhtimine oleks koostöine, tõhus ja läbipaistev.»
Uue põhimääruse järgi jaotub ministeeriumi tegevus üldharidus- ja noortepoliitika valdkonna ning teadus-, innovatsiooni-, kõrg- ja kutsehariduspoliitika valdkonna vahel. Mõlema sisuvaldkonna tegevust hakkab toetama haldusvaldkond. Kantsleri vastutusvaldkonnaks saavad lisaks keelepoliitika, strateegiline planeerimine ja kommunikatsioon, õiguspoliitika ja personaliteemad.
Ministeeriumi kantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul kujundatakse osakondade ülesanded senise killustatud jaotuse asemel sisuvaldkondade järgi, pidades silmas sihtrühma suurust ja sihtrühmale mõeldud tegevusi. Senise 19 osakonna asemel tekib 12 osakonda. Asejuhatajate ja büroojuhtide ametikohad kaovad ja nende asemel hakkavad osakondades osakonnajuhatajate kõrval konkreetsete teemade eest vastutama valdkonnajuhid.
Kuna kolmest asekantslerist kahe vastutusvaldkond muutub oluliselt, on kantsleri sõnul kavas nendele ametikohtadele kuulutada lähiajal välja konkursid – täita on vaja üldharidus- ja noortepoliitika valdkonna asekantsleri ametikoht ning teadus-, innovatsiooni-, kõrg- ja kutsehariduspoliitika valdkonna asekantsleri ametikoht. Haldusvaldkonna asekantsler Pärt-Eo Rannap jääb ametisse.
Ministeeriumis on nüüdse struktuurimuudatuse tõttu 3. septembri seisuga koondatud kaheksa inimest, nendest kolm ei soovinud uues struktuuris töödjätkata. Lisaks lahkus üks ametnik omal soovil ning tähtajaline tööleping lõppes 31. augustil kahel inimesel. Nendest kõikidest töötas kuus Tallinnas ja viis Tartus.
Valitsus kiitis haridus- ja teadusministeeriumi uue struktuuri koos asjakohase põhimäärusega heaks tänavu 12. augustil.