R, 2.06.2023

sTARTUp Day eriauhinna pälvisid elektroonikajäätmete taaskasutajad

Jens Raavik
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Ärifestival sTARTUp Day 2021.
Ärifestival sTARTUp Day 2021. Foto: Margus Ansu

Baltikumi suurimal ärifestivalil sTARTUp Dayl toimunud iduettevõtete sTARTUp Pitchingu 2021 võistluse finalistidest võitis Swedbanki auhinna ringmajandusettevõte Ringy, kelle arendustegevust toetatakse 10 000 euroga.

Ringy on möödunud aasta novembris asutatud ettevõte, mille eesmärk on nutitelefonide, sülearvutite ja teiste elektroonikaseadmete uuendamise ning ümbertöötlemisega vähendada loodusressursside raiskamist.

«Kuigi konkurents oli finaalis väga tihe, paelus meid ettevõtte ambitsioon tegeleda maailmas üha kasvava elektroonikajäätmete probleemiga,» ütles Swedbanki finantseerimise projektijuht Birgit Pohlmann. «Arvestades roheteemade kasvavat olulisust ja trendi maailmas, näeme ringmajanduses Eesti ettevõtetele suurt potentsiaali.»

«Auhind Swedbankilt annab meile võimaluse astuda tootearenduses järgmised sammud, et tühjendada inimeste sahtlid tarbetutest seadmetest ja need uuesti kasulikuks muuta,» ütles auhinna üle rõõmustanud Ringy tegevjuht Kristo Kraft. «Lühikese tegutsemisaja jooksul oleme aidanud vältida ligikaudu 4300 kilogrammi süsihappegaasi loodusesse paiskamist – see on ühe auto aastane keskkonnajälg. Järgmise tegutsemisaasta jooksul loodame oma tegevusega seda numbrit kasvatada viissada korda.»

STARTUp Pitchingu võistlusele, mille käigus oli idufirmadel võimalik tutvustada oma ettevõtet investoritele, partneritele ja klientidele, oodati osalema kõiki iduettevõtted, kellel on valminud esmane prototüüp.

Tänavu viiendat korda korraldatav Baltikumi suurim ärifestival sTARTUp Day võõrustas kolme päeva jooksul ligi 3000 ärihuvilist nii Eestist kui välismaalt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles