T, 7.02.2023

Tartu politseinikud pidasid kinni Jõgevamaal kaubikuga kihutanud roolijoodiku

Jens Raavik
, ajakirjanik
Tartu politseinikud pidasid kinni Jõgevamaal kaubikuga kihutanud roolijoodiku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politsei kiirust mõõtmas. Foto on illustratiivne.
Politsei kiirust mõõtmas. Foto on illustratiivne. Foto: Kristjan Teedema

Möödunud reedel kontrollisid Jõgevamaa politseinikud autojuhtide kainust ning liiklusreeglitest kinnipidamist.

Päeva võrra lühemale töönädalale järgnenud riigipühal oli politsei suuremate jõududega väljas Jõgevamaal, et kontrollida seal liikuvate autojuhtide kainust ning üldiselt kogu maakonna liiklustervist. Kontrollaktsioon toimus nii Jõgeva linnas kui maakonnas. Päeva jooksul kontrollisid politseinikud tuhandet roolikeerajat ning avastasid 22 liiklusrikkumist

Reidi korraldanud Tartu jaoskonna välijuht Steven Kaio tõdes nördinult, et kohalikku liikluspilti ei saa paraku nende tulemuste põhjal kaugeltki mitte terveks pidada. «Avastasime neli alkoholi tarvitanud autojuhti, kaks loata juhti ning tabasime ühe Renault' kaubiku, mille sõidukiiruseks fikseerisid politseinikud 176 km/h. Andsime juhile peatumismärguande ning sohvri kontrollimisel tuvastasime tal lisaks alkoholijoobe,» rääkis Kaio.

Välijuht lisas, et sedavõrd suurel kiirusel ei jõua ka kaine juht teel ette tulevatele ootamatustele reageerida, rääkimata veel olukorrast, kus reaktsioonivõimet ning ümbruse taju hägustab purjus pea.

Lisaks fikseerisid politseinikud kontrollkäigul veel 16 muud liiklusrikkumist, nagu turvavööta sõitjad, kõrvaltegevus roolis, ülevaatuseta sõidukid ning kiiruseületajad.

Märksõnad
Tagasi üles