Tartu ületas 70 protsendi piiri täisealiste vaktsineerimisel

Tartu Postimees
Copy
Pildil töö Tartu vaktsineerimiskeskuses.
Pildil töö Tartu vaktsineerimiskeskuses. Foto: Sille Annuk

Tänase seisuga on vähemalt ühe Covid-19 vastase vaktsiinidoosi saanud 70,46 protsenti täisealistest tartlastest. Lisaks on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 60,47 protsenti 12–17-aastastest linlastest.

«Soovime hoida ühiskonna võimalikult avatuna ja haiglaid mitte üle koormata. Hetkel peale vaktsineerimise selleks muid võimalusi pole,» sõnas linnapea Urmas Klaas. «Mul on hea meel, et ülikoolilinnas Tartus on usaldus teaduse ja meditsiini vastu piisavalt suur,» lisas ta.

Tartu ülikooli kliinikumi ravijuhi doktor Andres Kotsari sõnul on kliinikumi vaktsineerimismeeskond taganud laialdase ja mugava kättesaadavuse kaitsesüsti tegemiseks nii Tartus kui ka Tartumaal ning nädalaga on vaktsineerimisbussis vaktsineeritud üle 500 inimese.

«Enam ei ole õigustust vaktsineerimisega viivitamiseks. Kliinikumis on haiglaravi vajavate Covid-19 patsientide arv kasvanud hüppeliselt, mis on tinginud omakorda uute Covid-19 voodikohtade avamise juba sel nädalal,» rõhutas ta.

Kui suvekuudel nakatusid just nooremaealised, siis nüüd näeme nakatumise kasvu ka vanemaealiste seas, kes vajavad sagedamini ka haiglaravi, rääkis Kotsar. «Et aga vaktsineeritus üle 60-aastaste seas on Tartumaal eeskujulik, paneme ka noorematele südamele vaktsineerimise vajalikkust: vaktsineerides te ei kaitse mitte ainult ennast, vaid nii haprama tervisega inimesi kui ka kogu elanikkonda,» selgitas ta.

Tartu linnavalitsus, Tartu ülikooli kliinikumi ja Tartu kiirabi alustasid juuli keskel kampaaniat «Avatud Tartu!», mille eesmärk on kiirendada kooliaasta algusele vastu minnes vaktsineerimist, pakkudes selleks mitmesuguseid võimalusi. Kuni augusti lõpuni saab Tartu vaktsineerimiskeskuses kaitsesüsti eelnevalt registreerimata, linnaosades ja linnakeskustes töötavad lähinädalatel vaktsineerimisbussid, koostööd tehakse ettevõtete, koolide ja ülikoolidega.

Abilinnapea Mihkel Lees ütles, et lähiaja eesmärk on viia vaktsineerimisvõimalused inimeste kodudele ja igapäevastele liikumismarsruutidele võimalikult lähedale, samas tuleb kooliaasta lähenedes järjest suuremat tähelepanu pöörata ka õpilaste vaktsineerimisele.

«Kuigi kooliõpilaste hulgas saavutatud üle 60-protsendiline hõlmatus on Eesti mastaabis väga hea tulemus, on selge, et sellest ei piisa turvaliseks kooliaastaks. Soovime 1. septembriks saavutada 12–17-aastaste õpilaste 70-protsendilise hõlmatuse ning kooliaasta alguses tuleb kiires tempos liikuda 80–90-protsendilise hõlmatuse poole.

Seepärast oleme meditsiinipartneritega kokku leppinud, et lisaks kooliõdedele aitavad kooliaasta esimestel nädalatel koolides vaktsineerida ka kliinikum ja kiirabi, et õpilaste vaktsineerimine ei jääks kooliaasta alguses venima,» lisas Lees.

Tartus saab Covid-19 vastu vaktsineerida Tartu vaktsineerimiskeskuses (A. Le Coqi spordihoones), Tartu ülikooli kliinikumi peamajas L. Puusepa 8 ning vaktsineerimisbussides, mis sõidavad Tartus ja Tartumaal kuni augusti lõpuni. Täpsema info leiab siit

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles