R, 9.06.2023

Politsei hakkab kontrollima piirangutest kinnipidamist

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Politseinikud kontrollimas koroonapiirangute järgimist.
Politseinikud kontrollimas koroonapiirangute järgimist. Foto: Margus Ansu

Valitsuse korraldusega hakkab PPA alates esmaspäevast, 16. augustist kontrollima viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangute täitmist.

PPA kriisistaabi juhi abi Tago Trei sõnul andis aluse PPA piirangute kontrollimisse kaasamiseks tervishoiualane hädaolukord, mille terviseamet kuulutas Eestis koroonaviiruse deltatüve kiire leviku tõttu välja kolmapäeval, 11. augustil. Seejärel esitas terviseamet PPA-le kaasamistaotluse, millega PPA nõustus ning mille vabariigi valitsus heaks kiitis.

Trei selgituse kohaselt hakkab politsei nagu kevadelgi kontrollima karantiini- ja isolatsiooninõuete täitmist ning piirangute täitmist piiriületusel. Lisaks hakkab politsei tegema järelevalvet maski kandmise nõude täitmise üle kohtades, kus see on kohustuslik, ning kontrollima avalike ürituste korraldajatele kehtestatud nõudeid, st kas ürituste korraldajad kontrollivad sissepääsul vaktsineeritust või haiguse läbipõdemist tõendavaid dokumente.

Trei sõnul on võrreldes kevadega muutunud see, et kui varem sai võimalikke rikkumisi menetleda ainult terviseamet, siis suvel jõustunud nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadus võimaldab nüüd politseil lisaks järelevalvele vajaduse korral ka ise menetlust läbi viia. „Loomulikult on aga politsei esmane ülesanne inimestega vestelda ja piirangute vajalikkust selgitada,“ ütles Trei, kelle sõnul tuleb anda aega kehtestatud piirangutega harjumiseks.

Trei ütlust mööda näitasid kevadel tehtud kontrollkäigud, et suurem osa ettevõtetest ja inimestest peavad piirangutest kinni. „Loodame ka nüüd, et inimesed mõistavad kehtestatud piirangute vajalikkust selleks, et viiruse levikut aeglustada ja et elu Eestis saaks võimalikult normaalselt edasi toimida,“ lisas Trei.

PPA on piirangute kontrollimisse kaasatud 31. detsembrini. PPA volitused terviseameti abistamisel saavad läbi ka juhul, kui hädaolukord lõppeb.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles