/nginx/o/2021/08/10/13982316t1h691b.jpg)
Tokyo olümpiamängude tuli kustus pühapäeval. Sportlastel, treeneritel ja kaasaelajatel jäi seljataha kaks nädalat rõõme, pisaraid, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Sel aastal esindas Eestit 34-liikmeline koondis, neist kaheksa üle said eriti uhkust tunda tartlased. Kaks tartlannat andsid oma panuse vehklemise olümpiakulla võitmisse ning kolm tartlast püstitasid uue isikliku või Eesti rekordi. Oli ka neid, kel jäi midagi kripeldama ning rahu saab teha kolme aasta pärast, Pariisi 2024. aasta olümpiamängudel.
JULIA BELJAJEVA JA ERIKA KIRPU
Tokyo OMile pääsemine ei tulnud epeenaiskonnale kergelt, pinge püsis viimase hetkeni, kuid Jaapanis tegid nad oma töö väga hästi ära. Kuigi individuaalvõistlus lõppes Beljajevale veerandfinaalis, kandis ta võistkondlikus finaalis hästi ankrunaise rolli. Kirpu ei pääsenud individuaalvõistluse avaringist edasi, kuid naiskonnas oli tal tähtis roll nii poolfinaalis võidetud matšide kui ka vajalike torgetega finaalis.
RASMUS MÄGI Eesti parim tõkkejooksja võis olla küll tuttav olümpiamängudega, aga mitte sellise finaaliga, mida Tokyos sel võistlusel näha sai. Ka Mägi tegi uue isikliku ja Eesti rekordi (48.11) ning pidas pingele väga hästi vastu.
Ta kinnitas, et hakkab end uuesti leidma ning treenerist ema sõnul on poeg mentaalselt uuel tasemel. Sai kinnitust, et Mägi püüdleb tulemust alla 48 sekundi suure tõenäosusega 2024. aasta Pariisi olümpial.
KREGOR ZIRK Olümpiamängudele pääsemiseks tuli 22-aastasel Tartu ujujal ajastada vormi tihedamalt kui kunagi varem.
Zirk ei seadnud Tokyos eesmärgiks ühtki konkreetset kohta ega aega, vaid tahtis anda endast parima. Seda ta ka tegi: püstitas kaks Eesti rekordit, ühe isikliku rekordi ning tähistas parimat tulemust Eesti ujumises pärast taasiseseisvumist (13. koht 200 meetri kroolis).
JOHANNES ERM Kümnevõistluses parima eestlasena 11. kohta teeninud Erm tegi Tokyo OMil silmapaistva esituse. Tuleb arvesse võtta, et vahetult enne oma elu esimest olümpiat heitles Erm pöiavigastusest põhjustatud probleemidega ning valuga tuli toime tulla ka Jaapanis. Sellegipoolest võis tartlane kogusumma, 8213 punktiga rahule jääda.
TIIDREK NURME Maratonidistantsil võistelnud jooksja ei seadnud olümpial sihiks kindlat aega ega kohta, kuid soovis jõuda 30 parima sekka. Maratoni viimases osas näitas ta nii head vormi, et tuli kokkuvõttes 27. kohale, millega jäi rahule. Kripeldama jäi natuke aeg 2.16.16, millega Nurme oma isikliku rekordi lähedale ei küündinud.
KRISTIN KUUBA Eesti parim naissulgpallur jagas üksikmängus 15.–28. kohta ehk teenis oma alagrupis teise koha. Tema arvele jäid Tokyost üks võit ja üks kaotus, viimane mängijale, kes on maailma edetabelis temast tunduvalt eespool. Kuuba olümpiadebüüt aga tõestas sportlasele endale, et ta on väga heas vormis ning et karta pole enam kedagi ega midagi.
KAREL TILGA Eesti kümnevõistlejatest kõige kehvema tulemuse (20. koht) teinud Karel Tilga pidi oma esimesel olümpial juba soojenduse järel vigastustega rinda pistma ning see rikkus ära ka tema vormi järgmisteks aladeks.
Ta ei tulnud olümpialt rõõmsal meelel, kuid vähemalt suutis odaviskes teha uue isikliku rekordi 73.36.