Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartu rulluisumaratonil on tänavu distantsid lühemad ja kontrollitakse COVID-i tõendit

Tänavu toimub rulluisumaraton lühemate distantsidega. Pildil 2020. aasta Tartu Rulluisumaraton. FOTO: Adam Illingworth

Traditsiooniline spordisündmus Tartu rullluisumaraton toimub ka tänavu 22. augustil, kuid osalejatel tuleb arvestada muutustega. Näiteks hakkavad korraldajad kontrollima COVID-i tõendit ning teetööde tõttu on maratonidistantsid lühemad.

Nakkusohutuse tõendamiseks on osalejal kolm varianti: ürituse päeval kehtiva vaktsineerimiskuuri läbimine, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse proovitulemuse tõendid.

Kehtiva tõendi esitamine

Negatiivse proovitulemuse korral läheb arvesse kuni 48 tundi varem tehtud antigeeni kiirtest või kuni 72 tundi varem tehtud PCR-test. Praegu kehtivate reeglite järgi ei nõuta nakkusohutuse tõendit alla 18-aastastelt.

Ürituse peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul on võimalik tasulist kiirtesti teha ka ürituse päeval, kuid see peaks olema pigem tagavaravariant.

«Kuna tahame väga, et üritusele saaksid tulla kõik soovijad, oleme valmis ka kiirtesti pakkuma ja selles osas vastu tulema. Küll aga saab see olema tasuline ning loodan, et inimesed leiavad siiski võimaluse testi teha enne 22. augustit,» nendib ta.

Kiirtestimise täpsem info selgub lähipäevadel ning sellest annavad korraldajad teada esimesel võimalusel. Nakkusohutuse tõendi peavad esitama ka osalejate täisealised kaaslased, kes starti ei lähe, kuid soovivad võistlusalale siseneda.

Lastesõidud on tavaprogrammi alusel 22. augustil. Alla 18-aastastelt COVID-i tõendit ei nõuta, kuid lapsevanemad või saatjad on selle esitamiseks kohustatud.

Lühemad distantsid

Teine oluline muudatus on seotud ulatuslike teetöödega Tartus ja selle ümbruses, mistõttu ei saa korraldajad pakkuda täispikki distantse. Seetõttu võisteldakse sel aastal 8, 18 ja 34 km pikkustel radadel. 

Osalejatele jääb võimalus otsustada ka virtuaalsõidu kasuks, kus distantsid on 10, 21 ja 42 km. Kaugosalusega sõidu saab teha 13.–29. augustini.

Klubi Tartu maratoni sügisestel üritustel, 24. Tartu rattamaratonil ja 10. Tartu linnamaratonil peavad osalejad samuti tõendama oma nakkusohutust. Praegu on aega veel enne järgmisi üritusi vaktsineerimiskuur läbida.

Tagasi üles
Back