E, 6.02.2023

Pühapäeval toimub Kassitoome orus Vanemuise sümfooniaorkestri suvekontsert

Kontsert toob kaasa ajutised liikluspiirangud
Henn Uuetoa
, tartu@postimees.ee
Pühapäeval toimub Kassitoome orus Vanemuise sümfooniaorkestri suvekontsert
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vanemuise sümfooniaorkestri suvekontsert 2020. aastal. Tänavusele kontserdile on soovitatav kaasa haarata oma istumisalus, et teiste pealtvaatajatega saaks vahet hoida.
Vanemuise sümfooniaorkestri suvekontsert 2020. aastal. Tänavusele kontserdile on soovitatav kaasa haarata oma istumisalus, et teiste pealtvaatajatega saaks vahet hoida. Foto: Laila Kaasik

Pühapäeval, 1. augustil algusega kell 20 toimub Vanemuise sümfooniaorkestri 11. suvekontsert Tartus Kassitoome orus. Traditsiooniline suvekontsert alustab uut kümnendit uue dirigendi ja teadustajaga. Kaasa tuleks haarata oma istumisalus ning auto jätta kesklinna.

Suvekontserdi tarbeks ehitatakse Kassitoome orgu suur kontserdilava, kus esimest korda dirigeerib Vanemuise teatris ühe hooaja ametis olnud muusikajuht ja peadirigent Risto Joost. Kassitoome suvekontserdi konferansjeena astub esimest korda üles Karol Kuntsel.

Pühendatud armastusele

Joosti sõnul on tema esimene kontsertõhtu pühendatud armastusele ja igatsusele, sest otseselt või kaudselt räägivad armastusest kõik kontserdil esitatavad lood.

Tänavusel kontserdil astuvad koos sümfooniaorkestriga üles Baieri riigiooperi solist Mirjam Mesak ja Läti rahvusooperi esitenor Raimonds Bramanis, kellele sekundeerib noor viiulivirtuoos Uku Toots Tartust.

Suvekontserdil tulevad muu hulgas ettekandmisele Leonard Bernsteini avamäng operetile «Candide», Giacomo Puccini O mio babbino caro ooperist «Gianni Schicchi», Giacomo Puccini Nessun dorma ooperist «Turandot», Camille Saint-Saënsi «Introduktsioon ja rondo capriccioso» ning mitmete teiste heliloojate palad.

Täpse kavaga saab tutvuda Vanemuise kodulehel.

Tasub tulla jala ning oma istumisalusega

Publik on Kassitoomele oodatud alates kella poole seitsmest. Selleks, et nõlvadel mugavalt kontserti nautida, võiks kontserdikülastaja võtta kaasa oma istumisaluse. Kontserdi külastajatel palutakse istuda hajutatult Kassitoome nõlvadel.

Soovituslik on kasutada isikukaitsevahendeid ja desinfitseerida käed. Kontserdialal on käte desinfitseerimisjaamad ja soovijatele jagatakse ka maske. Iseenda ja teiste tervise kaitseks paluvad korraldajad mis tahes haigussümptomite korral püsida kodus ja jälgida kontserti ETV vahendusel. Kontserdi ülekanne algab ETV-s samal õhtul kell 22.05.

Kontserdi tõttu on muudetud ka liikluskorraldust. 1. augustil kell 8.00–24.00 on autodele liikluseks suletud K. E. von Baeri tänav alates Näituse tänava ristmikust ja kell 18.00–22.00 Oru tänava ja K. E. von Baeri tänava vaheline lõik.

Soovitatav on parkida auto näiteks kesklinna ja tulla Kassitoomele jala. 

Märksõnad
Tagasi üles