Emajõe suvekontserdid toovad jõe äärde armastatud Eesti muusikud ja põnevad arutelud

Emajõe suvekontserdid. FOTO: Ragnar Kekkonen

Emajõe suvekontsertide sari toob elavat muusikat Tartu suvisesse linnaruumi ning eelkõige uutesse ja eriilmelistesse kontserdipaikadesse Emajõe ääres. Suvekontserdid toimuvad viiel järjestikusel kolmapäeval alates 28. juulist.

Tänavu kolmandal kontserdisuvel astuvad publiku ette Sandra ja Jalmar Vabarna, vokaalansambel Greip, Raivo Tafenau kvartett, Rüüt, Nedsaja Küla Bänd ning Ivo Linna ja Supernova. Enne kontserte toimuvad ööülikooli ja kureeritud elurikkuse loengud ning vestlusringid jõe teemal. Kontserdid ja loengud on tasuta.

PROGRAMM:

28. juulil kell 20 alustavad lodjakojas Emajõe suvekontsertide programmi Sandra ja Jalmar Vabarna. Kontserdile eelneb kell 19 ööülikooli loeng. Sotsiaalteadlane Marju Lauristin kõneleb teemal «Emajõgi ja Tartu vaim».

4. augustil kell 20 on kõik oodatud suvisele autovabaduse puiesteele, kus esineb vokaalansambel Greip. Kontserdile eelneb kell 19 algav kureeritud elurikkuse vestlusring. Osalevad bioloog ja loodusfotograaf Urmas Tartes ning semiootik ja poeet Timo Maran. Juttu tuleb linnalooduse ja jõe tihedast vastastikmõjust kõigis mõõtkavades – putukatest poeesiani.

11. augustil kell 20 astub TÜ Delta keskuse terrassi juures Emajõel lavale Raivo Tafenau kvartett. Kontserdile eelneb kell 19 ööülikooli loeng alapealkirjaga «Jõgevus, vägevus, vaikus». Kõneleb kirjanik Tõnu Õnnepalu.

18. augustil kell 20 on kultuurihuvilised oodatud mõnusale liivale Emajõe randa (lauluväljaku pool asuv kallas), kus esinenevad kell 20 ansambel Rüüt ja kell 21 Nedsaja Küla Bänd. Kontserdile eelneb kell 19 kureeritud elurikkuse loeng. Ajaloolane David Vseviov kõneleb veega seotud suvituskultuurist.

25. augustil kell 20 lõpetab suvekontsertide sarja Ivo Linna ja Supernova. Ansambliga liitub ka Antti Kammiste. Kontsert toimub Sadamateatri alal. Kontserdile eelneb kell 19 algav kureeritud elurikkuse vestlusring. Arhitektid Tiit Sild ja Urmo Mets tutvustavad läbi linnaehituse ajaloo mõtteid, kuidas Emajõe kaldaid elavdada.

Tagasi üles
Back